Kasaba

Moda çekimimiz için bu seferki istikametimiz Mudanya’nın yanıbaşındaki Trilye. Zeytin kokularıyla bizi karşılayan bu güzel kasabada deniz kokusu beyaz moda çekimimize eşlik ediyor

İstanbul’un trafiğinden, kalabalığından bunalmışsanız ve yoğun iş temponuzun arasında küçük bir kaçamak yapmaya niyetliyseniz bu küçük Rum köyü tam size göre! İstanbul’dan araçsız gelecekler için en kolay yol Mudanya’ya kalkan deniz otobüsüne binmek. Oradan yarım saatte bir kalkan minibüslerle hemen Trilye’ye ulaşılıyor. Trilye birbirinden güzel rengarenk Rum evleriyle dolu sokaklarıyla sizi karşılıyor.

Günün ilk ışıklarıyla çekimimize başlıyoruz. Beyaz çekimimizde kullandığımız uçuş uçuş elbiseler renkli, Arnavut kaldırımlı bu sokaklara çok yakışıyor. Bir yandan çekim devam ederken bir yandan bu güzel sokaklarda zeytin, sabun kokularıyla güzel yolculuklara adım atıyoruz. Modelimizin beyaz rengi kadar duru güzelliği de çekimimize ilham veriyor. Konakladığımız mekanlar da en az sokaklar kadar tarih kokan evler. Trilye barbun balığının en çok çıktığı yer bu yüzden adının da buradan geldiğine dair hikayeler var. Biz de şanına yaraşır bir hareket olması umuduyla ve sabahki çekim yorgunluğunu atmak için akşam Trilye’nin meşhur balık restoranlarından birinde enfes bir ziyafet çekiyoruz. Biraz bakımsız da olsa gezilebilecek tarihi yerler var. Bu güzel yerden ayrılırken mutlaka almanız gerekenler ise zeytin, zeytinyağı ve şarap.

Nerede, Ne Yenir?

Kıyı boyunca pek çok birbirine benzer restoran mevcut. Trilye ile özdeşleşmiş yiyecek olan barbun balığını mutlaka denemelisiniz. Bunun için gidebileceğiniz mekanlar Taşmahal ve Liman restoran.  Uygun fiyata salata, içecek ve taze bir balıkla enfes bir ziyafet çekebilirsiniz. Balık sevmeyenlerdenseniz Trilye Sofrası’ndaki çeşit çeşit ev yemeklerini deneyebilirsiniz.

Taşmahal Restoran: 0224 563 21 60
Liman Restoran : 0 224 563 24 10
Trilye Sofrası: 0 224 563 21 40

Nerede Kalınır?

Trilye’de konaklamak isterseniz otel ve pansiyon seçenekleri mevcut. Trilye Otel, Çınar Motel ve Emprador Hotel bu seçenekler arasında . Fiyatlar birbirine benzer aralıklarda olduğu için istediğiniz yeri seçmekte özgürsünüz.

Trilye Otel : 0 224 563 22 20
Çınar Motel: 0224 563 20 33
Emprador Hotel: 0 224 563 26 46

 

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

  1. Fotoğraf: Sedef Delen
  2. Moda Editörü: Burçin Sözer
  3. Saç&Makyaj: Shelley Lashley
  4. Fotoğraf Asistanı: Nihat Kayhan
önceki1 / 16
sonraki3 / 16