Fashion Week Tüyoları

Rahat olun
Fotoğrafçıların dikkatini çekmek için giyilen abartılı kıyafetler artık demode olmaya başladı. Trendlerden fazla uzaklaşmadan rahat parçalar seçmeye özen gösterin. Zaten artık moda çabasız şık olmak.

MEVSİMİNE GÖRE GİYİNİN
Havanın nasıl olacağı belli olmaz. Stilinizden ödün vermemek için buz gibi havada ince giyinirseniz Fashion Week bittikten sonra bedelini ödemek zorunda kalırsınız.

thumb (1)

Fotoğraf: AfterDRK

Topuklu ayakkabı bir zorunluluk değil unutmayın
Şıklık tamamlayıcı olarak görülse de artık düz tabanlı ayakkabılar ve sneakerlar inanılmaz revaçta. Üstelik sneaker giydiniz diye bunu spor parçalarla kombinlemek zorunda da değilsiniz. Takım elbisenin altına ya da şık bir elbiseyle de sneakerlarınız sizi stil sahibi yapacaktır

cutstreet-style-11.nocrop.w1800.h1330

Fotoğraf: The Cut

Kendiniz olun
Fotoğrafçıların objektiflerine girebilmek uğruna stilinizden ödün vermeyin. Unutmayın stiliniz sizi en iyi ifade eden şeylerden biridir. Bambaşka ve sizle hiç alakası olmayan kıyafetler içinde rahat ve özgün olamazsınız.

Sıkıcı olmayın
Evet kendimizden ödün vermeye karşıyız ama market alışverişine gider gibi giyinmek de olmaz. Bu yüzden belki de her günkü hazırlanma sürecine ek olarak ekstra özen göstermekte fayda var. Uzun zamandır giymek isteyip de giyemediğiniz dolabınızdaki karakterli parçayı gün yüzüne çıkarmanın zamanı geldi.

Fotoğraf makinenizi unutmayın
Amaç her ne kadar fotoğraflarda yer almak da olsa moda haftalarında ilhamın nereden geleceği belli olmaz. Bu kadar farklı tasarımın, bloggerın, moda editörünün olduğu yerde mutlaka fotoğraflamanız gereken şeyler çıkacaktır.

6232-Le-21eme-Adam-Katz-Sinding-Grace-Mahary-Milan-Fashion-Week-Fall-Winter-2014-2015_AKS5576

Fotoğraf: Le 21ème

Telefonunuzun şarjını doldurmadan evden çıkmayın
Çünkü sosyal medyada yoğun bir gün sizi bekliyor. Facebook, Instagram, Twitter ve Pinterest arasında mekik dokurken şarjınıza çok ihtiyacınız olacak. Siz iyisi mi taşınabilir bir şarj ünitesini de çantanıza atın.

7216-Le-21eme-Adam-Katz-Sinding-After-Stine-Ladefoged-Copenhagen-Fashion-Week-Spring-Summer-2015_AKS2571

Fotoğraf: Le 21ème

Kartvizitinizi yanınıza almayı unutmayın
Bu tarz etkinlikler yeni insanlarla tanışmak için en büyük bahanedir. Kalabalıkta pek çok kişiyle tanışıp uzun uzadıya muhabbet etmek için zamanınız olmayabilir bu yüzden kartvizit önemli. Yeni arkadaşlıklar edinirken iş olanakları da kapınızı çalabilir.

After partyleri kaçırmayın
Bunca koşturmadan sonra biraz eğlence zamanı. Alkolün dozunu iyi ayarlayın çünkü gecenin ilerleyen saatlerinde de ayakta olmak isteyeceksiniz. Daha partinin başından sarhoş olursanız kaçıracağınız çok fazla şey olacaktır.

Ünlü gördüğünüzde parmakla göstermeyin
O ne kadar coolsa siz de en az onun kadar cool bir insansınız. Yanınızdaki insanı hafifçe dürtmek suretiyle o yakışıklıyı göstermek ve hakkında konuşmak konusunda ise serbestsiniz.

sartorialist

Fotoğraf: Sartorialist

 

Hazırlayan: Merve Gülbayrak

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

  1. Fotoğraf: Adenorah

  2. Fotoğraf: Blonde Salad

  3. Fotoğraf: Streetpeeper

  4. Fotoğraf: Le 21ème

  5. Fotoğraf: Man Repeller

  6. Fotoğraf: Streetpeeper

  7. Fotoğraf: AfterDRK

önceki3 / 8
sonraki5 / 8