Podyum Raporu


1-BİR TERS BİR DÜZ

Çocukken giydiğimiz topuktan geçirmeli örgü tayt kazak takım modasıyla annelerimiz bunun geleceğini görmüş gibi görünüyor. Celine’in ve Stella Mccartney’in örgü elbiseleri, The Row’un hacimli örgü kazak, pantolon takımları yumuşak ve sıcak kışı müjdeliyor. Babalarınızdan kalan büyük kazaklara dolaplarda yer açmanız gerekebilir.

15

TWIST

16

IPEKYOL

 

2-60’LARA DÖNÜŞ

Nicolas Ghesquiere önderliğinde 60’lar geri döndü! Trençkotlar, mini elbiseler, uzun çizmeler bazen spor detaylarla bazen kürk ve deriyle hayat buluyor. Geçen sezonda aldığınız küçük çantanızı da yanınızdan ayırmayın. Jane Birkin, Twiggy, Audrey Hepburn, Edie Sedgwig… Hangisi sizin tarzınıza daha yakınsa onun fotoğraflarına bakıp biraz ilham almanın zamanı geldi.

 

11

IPEKYOL

12

IPEKYOL

 

3- KOYUN POSTU

Tasarımcılar bu kış bizi üşütmemeye kararlı. Farklı kumaş formlarıyla birleştirdikleri koyun kürkü bikerlarda, yeleklerde, paltolarda kısacası her yerde. Sezonun diğer hiti örgü parçalarınızla kombinleyip sıcaklığı garantileyebilirsiniz ya da biraz daha stil katıp Hermes’in yaptığı gibi elbiseyle kombinleyebilirsiniz.

 

9

IPEKYOL

10

TWIST

 

 

4-YEŞİLİN 50 TONU

Yeşilin her tonu bu sezon revaçta. Yeşil bazen  Balmain’in baştan ayağa haki tonlarındaki looklarından bazen de Dior’un fuşya elbisesinin renk bloklarının arasından bize göz kırpıyor. Haki deyince aklımıza artık sadece militar parçalar gelmiyor. Sezonun feminen havasında da yeşilden izler taşıyan parçalar var. Bu sıralar yükselişe geçen NO 21’in yeşil paltoları da görülmeye değer.

 

7

IPEKYOL

8

IPEKYOL


5-RENK PALETİ

Bazı trendler hiç değişmiyor. Renk bloğu her sezon hayatımızda olmaya devam edecek gibi. Bu sezon daha canlı ve daha iddialı renkler bir arada. Alexander Wang’in sweatshirtleri renk bloğu kullanımında size ilham verebilir. Daha iddialı olmak isteyenler  Miu Miu’nun spor ve çılgın renk blokları ilham kaynağınız olsun.

13

TWIST

14

IPEKYOL

 

Hazırlayan: Merve Gülbayrak

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

 1. 1

  Christopher Kane

 2. 2

  Louis Vuitton

 3. 3

  Tommy Hilfiger

 4. 4

  Balmain

 5. 5

  Alexander Wang

önceki6 / 8
sonraki8 / 8