Yasemin Özeri

Yasemin Özeri tasarımları yoluyla vermek istediği mesajın bilincinde ve ona göre yaratan yetenekli bir tasarımcı. Daha fazla üretmek, daha fazla yaratmak için eğitimini aldığı mimarlık bölümü masterından vazgeçmiş ve moda üzerine master yapmış. Ürettiği şeylerin akılda yarattığı imgeler temiz, rahat ve sade oldukları. Yasemin Özeri tasarımcı da olsa modaya bakış açısı biraz farklı. Giyilebilir, sürdürülebilir tasarımlar ona daha içten geliyor. Tasarımcı yönünün yanı sıra çektiği polaroid fotoğrafla sergi açmış, çizimlerinin ve yazılarının bir araya geldiği bir kitabı da var. Tasarımlarında doğadan, doğallıktan ilham alan Özeri bu sayıdaki cool insanımız. 

DOLABIMDAKİ KURTARICI PARÇA…
Jean.

STİLİNDEN İLHAM ALDIĞIM İSİMLER…
Stillerini çok yakından takip etmesem de duruşları, tarzları ve yaptıkları işlerle bana ilham veren isimler sayabilirim. Saskia de Brauw, Kirsten Owen, Tilda Swinton.

ONSUZ ASLA DEDİĞİM HER HANGİ BİR ŞEY…
Defterim ve kalemim.

ASLA GİYMEM DEDİĞİM PARÇA…
O kadar çok ki. Desenli herhangi bir şey, çok renkli parçalar, çok dar parçalar, süslü şeyler, marka isimlerinin kocaman yazıldığı ya da logoların kocaman basıldığı kıyafetler, ayakkabılar, çantalar ve tayt.

STİLİMİ 3 KELİMEYLE ANLATMAK İSTERSEM…
Sade, maskülen ve bohem.

FAVORİ AKSESUARIM…
Çantam.

SEVDİĞİM TASARIMCILAR…
Yohji Yamamoto, Alexander Wang, Rei Kawakubo, Junya Watanabe.

ESKİSE DE VAZGEÇEMEDİKLERİM…
Jeanlerim, tshirtlerim, ayakkabılarım.

YENİ SEZONDA BENİ EN ÇOK HEYECANLANDIRAN TREND…
Trendler beni hiç heyecanlandırmıyor.

İNTERNETTEN EN SON…
Polaroid aldım.

VAZGEÇEMEDİĞİM PARFÜM…
Alexander Mcqueen / Kingdom  (Ne yazık ki artık üretilmiyor.)

GÜZELLİK RUTİNİM…
Özellikle güzel olmak için yaptığım bir şey yok. Kendimi kremlere ve maskelere boğmuyorum. Onun yerine spor yapıyorum, beslenmeme dikkat ediyorum. Bir de su iyi geliyor bana. Sigara ve alkole uzağım. Bir de güzellik mutlulukla olabilen bir şey galiba.

İNDİRİMDEN ASLA KAÇIRMADIĞIM PARÇALAR…
İndirimi beklemiyorum. Beğendiğim şeyi beğendiğim zaman alıyorum. Bir de gerçekten indirimi takip edecek vaktim olmuyor.

http://www.yaseminozeri.com/ Hazırlayan: Merve Gülbayrak

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

önceki8 / 8
başa dön