Ocak Sayıları

Malum, Ocak sayıları dergilerin en zayıf aylarından biri. Alınan ilan sayısı azalınca dergiler de inceliyor mecburen. Ama konuların bu kadar incelmesi şart mı, tartışılır. Bu ay kimler ne yapmış hemen göz atalım

Bu soğukta ne doğası! Vogue

Doğaya dönüş temasıyla kapakta Freja Beha’ya yer veren Vogue’un kapağı içimizi açtıysa da gerek Freja’nın gerek Karlie Kloss’un sportif çekiminde kullanılan sarı perukları biraz fazla bulduk. Keşke doğaya dönüş temasını dışarının biraz daha yaşanabilir zamanlarına denk getirselerdi diye düşünmeden de edemedik.

21

FREJA BEHA’LI VOGUE

New York’lu Jön Türkler: L’Offıcıel

New York’ta yaşayan ve modanın farklı alanlarında kendini gösteren yeni nesil Türk kızlarını tanıtan ‘Masters of New York’ konusunu oldukça başarılı bulduk. Sektörün taze kanlara ihtiyacı var. Ayça Elkap’ın moda editörlüğünü yaptığı ve Ahmet Ünver’in fotoğrafladığı ‘Bon Voyage!’ çekimi sezonun hit parçalarına yer veren başarılı bir çekim olmuş.

23

L’OFFICIEL

En İyi Kapak: Marıe Claıre

Kapak kızı Sinem Kobal’ı hiç böyle görmediğimiz için midir nedir Koray Birand ve Mahizer Aytaş işbirliğinde yapılan çekimi çok beğendik. Zamanında tek başına Koray Birand, Harper’s Bazaar’ı sırtlanmış, o elini çekince dergi bomboş kalmıştı. Marie Claire’den daha iyisini bekliyoruz.

9

SİNEM KOBAL’LI MARIE CLAIRE

Malesef yine yapmışlar! Marıe Claıre yaşam konuları

Geçen sayıda yer verdikleri ‘sakal’ konusundan sonra bu sayıda da ‘sarılma’ konusuna denk geldik. Marie Claire’den bu tarz konuları artık korkarak bekliyoruz.

8

Instyle’a Biraz Rahatlamalarını Öneriyoruz

Bu ay Instyle yaşlandırdığı ünlüler kervanına Burcu Esmersoy’u katmış. Moda dünyası rahatlık, gençlik  ve normcore gibi akımlara kendini kaptırmışken Instyle’daki ‘abiye kadın’ modası bir türlü geçmek bilmedi. Instyle’dan sevdiğimiz konu ise ’31 Günde Kendini Yenile’, güzellik editörünü kutluyoruz.

11

BURCU ESMERSOY HİÇ BU KADAR SÜSLÜ OLMAMIŞTI

Bitse De Gitsek: Elle

Elle dergisinin fotoğrafçı Emre Doğru ve moda direktörü  Melis Ağazat’la yaptığı kapak çekimi bize çok donuk geldi. Fahriye Evcen ile Emre Doğru birbirlerine hiç ısınamamış olmalı ki fotoğraflarda müthiş sıkıntılı bir hava var. Fahriye’nin vücudu orada ama ruhu asla!

16

Kapak karesine dikkat: All

All dergisinin bu ayki kapağı bize çok yazlık ve sıradan geldi. Fotoğrafçısı Emre Güven, stylist’i Nazlı Alaca olan Azra Akın’lı çekimin iç sayfa kareleri kapağın aksine daha trendy ve kışlık. Herhalde kapağı biraz daha renkli yapmak istemişler ama olmamış. Alıştığımız Barış Aktınmaz tarzı fotoğrafların olduğu ve styling’in yine Nazlı Alaca’ya emanet edildiği ‘Doğala Dönüş’ çekimini ise çok beğendik.

Hangi dergide kimin evi?

Vogue: Edwina Sponza (‘Aman yeni zengin demesinler’ evi)

20

L’offıcıel: Eva Cavalli (‘Uluslararası isimlerin evi her zaman bizimkilere basıyor’ evi)

19

Instyle: Zeynep Erol (‘Acaba iyi bir fotoğrafçı çekseydi nasıl olurdu?’ dediğimiz ev)

13

Marıe Claıre: Neslişah Alkoçlar Düzyatan (Anneanne evi)

10

1 Comment

  1. ya evet dergiler acayip sıkıcıydı bu ay özellikle elle beni hayal kırıkkığına uğrattı

    PERİ — January 14, 2015

YORUM YAZ

  1. MARIE CLAIRE

  2. L’OFFICIEL

  3. INSTYLE

  4. ALL

  5. VOGUE

  6. ELLE

önceki9 / 22
sonraki11 / 22