Sevgililer Günü’nde Saçımı Nasıl Yapsam?

Biz kızlar Sevgililer Günü’nü kutlamayı sevmiyoruz desek de o gün gelip çattığında bütün şıklığımızı ortaya koymayı ihmal etmeyiz. Tema romantizm olunca saçlar da bundan nasibini alıyor. “14 Şubat’ta saçımı nasıl yapsam da erkek arkadaşım büyülense” diyorsanız işte birkaç öneri:

Örgüler

Saçta romantik akımın sembolü olan örgüler, Sevgililer Günü’nde uygulayabileceğiniz en ideal model. Hem şık bir görüntü sağlayan hem de derli toplu görünmenizi sağlayacak bu modeli uygulamak için kuaföre gitmenize de gerek yok. Tek bilmeniz gereken şey örgü örmek! Bir iki adımda kolayca uygulayabileceğiniz bu modeller iyi bir saç spreyi yardımıyla sabitlenebilir, gün boyu sizi yarı yolda bırakmaz. Eğer saçlarınız uzunsa önerimiz örgü seçeneğini tercih etmeniz.

6b1f5f792478c2007d3887eb01264cd9

Yarım Toplu Saç Modeli

Derli toplu olmak adına bir diğer seçeneğiniz ise kimilerinin prenses modeli de dediği yarım toplama biçimi. Saçın üstünden alınan birer tutamla yapılan bu modeli taşlı tokalarla zenginleştirip şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Genellikle orta boy saçların tercih ettiği bu modele örgü veya burgu gibi minik sürprizler çok yakışıyor.

e30625b3a4a35d541a1f9df113c98645

Dağınık Topuz

Biraz daha salaş modellerden hoşlanıyorsanız aradığınız saç dağınık topuz demektir. Yapımı kolay gibi gözükse de saçları muntazam bir şekilde dağınık toplamak zordur. Önerimiz saçlarınızı gelişigüzel bir şekilde topuz yaptıktan sonra çubuk toka yardımıyla üzerinden oynamanız.

748295fcef3a56b9b53c299030e4dd95

Pın-up Modeller

Eliniz saç yapmaya biraz yatkınsa pin-up ruhunuzu saçınıza yansıtın. Bir bigüdi yardımıyla şekillendireceğiniz saçınızı yan tarafta burgu yaparak tel tokayla sabitleyebilirsiniz. İster açık ister toplu bu saç iddialı bir tarza sahipseniz sizin için biçilmiş kaftan.

blue-grey-hair

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

  1. Saçınızın ön kısmından aldığınız iki tutamı örüp, arkada düğümleyerek tutturabilirsiniz

  2. Bu modeli uygularken renkli kurdeleler kullanarak görüntünüze nostaljik bir hava da katabilirsiniz

  3. Hem naturel duran hem de şıklığı pekiştiren dağınık topuzlar favorilerimiz arasında

önceki2 / 27
sonraki4 / 27