Şubat Sayıları

Yeni sezon trendleri, Sevgililer Günü geyiği ve bolca mevsim geçişi sunmuş bu ay moda dergileri bize. Bakalım dedikodu yapacak neler var?

AŞKI YETERSİZ KALAN KAPAKLAR: INSTYLE & ELLE

Sevgililer Günü’nü gözümüze sokmaya and içmiş olan Instyle kapağında çiçeği burnunda sevgililer Fahriye Evcen ve Burak Özçivit‘i görüyoruz. Aşk kokması düşünülmüş bu çekimin tek koktuğu şey ‘reklam’. Kıyafetler, saç ve makyaj ortalama, mücevherler ise tamamen emanet duruyor. Yine de moda editörlüğünü Nazlı Kayran, fotoğraflarını ise Koray Parlak’ın üstlendiği bu çekimin esas sorunu ‘utangaç aşık’lar gibi sunulan çiftin bize hiç inandırıcı gelmemesi.

Elle dergisi, ekranların yeni yakışıklısı Kerem Bursin‘i jön ilan etmeye epey niyetli. Her ne kadar yanında güzel bir modelle poz kesse de Kerem’in jön olmak için bizce daha çok yolu var. Karşı karşıya olduğumuz bu süslü çift Instyle’dakilere kıyasla epey dinamik. Yine de ‘bu çift çekimleri illa demode duruyor’ demekten kendimizi alamadık. Çekim genelde daha başarılı işlere imza atan moda editörü Hafize Çeliktürk ve fotoğrafçı Emre Ünal’a ait.

29

 EN KREATİF ÇİFT ÇEKİMİ: MARIE CLAIRE

Taze evliler, moda editörü Mahizer Aytaş ve fotoğrafçı Serkan Şedele’nin LOVE çekimi, işin içine samimiyet girince olayın ne kadar farklılaştığının kanıtı. İkilinin alternatif sevgililerini çok sevdik. Mahizer Aytaş yine döktürmüş, styling ve casting çok başarılı.

15

CAMERON DIAZ MI KALDI?: MARIE CLAIRE

Marie Clarie’in kapağına gelirsek, adını bu ara evliliği dışında hiçbir projede göremediğimiz Cameron Diaz kapağını ne yazık ki sıradan bulduk.

6

 

DEMEK İSTEYİNCE OLUYORMUŞ: INSTYLE

Ekranların yeni yüzü Leyla Lydia Tuğutlu‘ya Instyle’ın sayfalarında rastladık. Styling’ini Nazlı Kayra’nın üstlendiği, fotoğrafları Deniz Özgün’ne ait Masum & Doğal çekimi sade ama dozunda beyaz parçalarla dikkatimizi çekti.

21

EN BAŞARILI CELEBRITY ATAĞI: L’OFFICIEL

Öncelikle kapakta neden kocaman birvar? İnsan V dergisini aldığını sanıyor, hemen sonrasında bunun bir reklam olduğunu anlıyor. L’Officıel‘in kapak üzeri reklam uygulamasına bir son vermesini öneriyoruz.Paris Vogue’un eski yayın yönetmeni Carine Roitfeld’in kızı Julia Restoin Roitfeld‘in bir Türk dergisi tarafından New York’ta fotoğraflanmasını başarı hanelerine kaydediyoruz. Çekimin fotoğrafları Mehmet Erzincan’a, styling ve röportajı ise Bengisu Gürel’e ait. Eh, oralara kadar gidip kısıtlı şartlarda çalışmışlar diyor, çekim ve yazının içeriğine fazla sesimizi çıkarmıyoruz.

9

 

BU SEFER SINIFI GEÇTİ!: HARPER’S BAZAAR

Bu ay geri dönüş yapan yüzler kuşağında Instyle’da Gamze Özçelik  ve Harper’s Bazaar’da Helin Avşar var. Gamze Özçelik’te bir yenilik yok deyip hemen Helin’e geçiyoruz. Fotoğraflarda artık kabullendiğimiz photoshop miktarı biraz aşılmış gibi gelse de  esas malzeme röportajda. Yazı Helin’in art arda klişe lafları ve  yazar Işık Cansu Canayak’ın hayranlık dolu yorumları ile bizi çok eğlendirdi. Buna rağmen geçtiğimiz sayılarda bizi hayalkırıklığına uğratan Harper’s Bazaar bu ayki gayretleri ile gönlümüzü kazandı.

32

 

KAPAĞINI BULAMAYAN DERGİ: VOGUE

Bu kapak ile ne kadar sattılar merak ediyoruz… Vogue başlığının yerine TrendSetter yazsa buna kolayca inanırdık.  Tamam kabul Sukı Waterhouse, Bradley Cooper’ın sevgilisi ve yurtdışında yükselen bir model. Ve tamam 70’ler çok moda. Çekim de güzel olmuş. Yine de bu sarı fotoğraf kapağa taşınmalı mıydı emin değiliz. Vogue kapak stilini bir türlü oturtamadıysa da deneyselliklerinden ötürü tebrik ediyoruz. Ayrıca Sevgililer Günü hakkında konu yapmamalarına da bir alkış.

24

 

GENÇ BAKIŞ: ALL

Gülşen‘in kapakta giydiği ve iç sayfalarda da karşımıza çıkan ayakkabılarını, bir de zorlama duran kahküllerini beğenmedik. Beğendiğimiz çekimlere gelirsek, son zamanlarda yaptığı işleri severek takip ettiğimiz Kübra Konca yine genç ruhunu oldukça iyi yansıtan çekimlere imza atmış.

13

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

  1. INSTYLE

  2. ELLE

  3. L’OFFICIEL

  4. HARPER’S BAZAAR

  5. VOGUE

  6. ALL

  7. ALL

önceki14 / 27
sonraki16 / 27