Nisan Sayıları

EN İYİ KAPAK: ALL DERGİSİ

Özge Özpirinççi’nin süslediği All kapağı, yaydığı pozitif enerji ve renkliliğiyle baharın habercisi gibi. Styling Nazlı Alaca imzalı, fotoğraflar ise Emre Güven’in objektifinden çıkma. Geçiş dönemine uygun bir styling, doğal saç makyajla birleşince beğenimizi kazandı. Melis Danışmend’ın yaptığı samimi röportajı da sıkılamadan okuduk.

16

AYIN PİŞTİSİ: ALL & ELLE

Havalar güzelleşince kendini deniz kenarına atanlarda bu ay All Dergisi ve Elle var. Mekanın ve modelin neredeyse aynı olduğu çekimlerde tek fark All’un biraz daha romantik parçalar seçiyorken, Elle’de daha maskülen kombinlerin yer alıyor olması. Elle çekimi fotoğrafçı Ümit Savacı ve moda editörü Melis Ağazat’ın elinden çıkarken, All’da fotoğraflar Ahmet Ünver ve styling ise Kübra Konca imzalı.

19

EN BİLGE SAYI: ELLE

Bu ay yaş teması yapan Elle dergisinde kıdemli isimlere yer verilmiş. Yaşlanmayı her açıdan ele alan dergi, korkmamız gereken bir şey olmadığını bize hatırlatmaya çalışıyor sanki. Jane Birkin, Charlotte Rampling, Lauren Hutton gibi bir zamanların stil ikonlarını örnek gösteren yazı, tarzın yaşta değil ruhta olduğunu bize bir kez daha kanıtladı.

12

NEREDEYSE MODERN: INSTYLE

Bu ay renk temasını işleyen InStyle’ın kapağında Songül Öden’i görüyoruz. Uzun zamandır yaptıkları en iyi çekim olan bu kapak çekimini        -saçları saymazsak- beğendik.  Fotoğraflar Tamer Yılmaz’a, styling ise Hakan Öztürk’a ait.

11

 GEYŞA ETKİSİ: L’OFFICIEL

Bu ay Uzakdoğu teması işleyen L’Officiel, temasına sadık kalarak bir moda çekimine imza atmış. Moda editörlüğünü Ayça Elkap’ın, fotoğraflarını ise Emre Güven’in çektiği ‘Martial Arts’ kalıplaşmış moda çekimlerine yeni bir soluk getirmiş.

8

#FOLLOW ME: L’OFFICIEL

Artık hepimizin bağımlısı olduğu sosyal medya tutkunlarının beğenisi kazanacak bir konu hazırlamış L’Officiel. Tasarımcılar, editörler, satın almacılar… Instagram ünlüleri arasında en iyileri seçip huzurumuza sunan bu konuda Chiara Ferragni’den Jeanne Damas’a kadar birçok fenomen yer alıyor.

18

 MODADA FARKINDALIK: VOGUE

Bu ay sürdürülebilir modayı konu alan Vogue’un en başarılı konuları arasında Colin Firth’ün eşi Livia Firth ile yapılan röportaj var. Markası Eco-Age ile dünyada sürdürülebilir moda hakkında farkındalık kazanmak isteyen Firth, Aydan Ölçer’e konuşmuş. Malum sadece tüketmek üzerine odaklanmış toplumumuzun böyle bir yazıyı okuyarak biraz olsun aydınlanmasını umuyoruz.

14

EN GÜZEL GERİ DÖNÜŞ: VOGUE

90’lı yılların ünlü modelleri Lucie de la Falaise ve Laura Bailey’i bir araya getiren Vogue Türkiye, ne iyi etmiş diye düşünmeden edemedik. Formlarından ve güzelliklerinden neredeyse hiçbir şey kaybetmemiş olan bu ikili yeni nesili kıskandırıcak kareleri süslüyorlar. Fotoğraf ve Styling Bay Garnett’a ait. Zeynep Yapar ile yaptıkları röportaj da içten ve okunası.

9

YİNE Mİ CHANEL?: HARPER’S BAZAAR

Tamam hepimiz Chanel’i çok seviyoruz hatta çoğumuzun rüyalarını minik siyah ceketleri ve çantaları süslüyor kabul. Ama artık Coco Chanel’in hayat hikayesini ezberlemedik mi? Artık herkesin zaten bildiği insanları konu yapmak yerine yeni yeteneklere yer verilse de biz de kendimizi güncelleyebilsek.

17

EN KÖTÜ MODA ÇEKİMİ: HARPER’S BAZAAR

Yves Saint Laurent’in ilham perisi Loulou de la Falaise’tan özür dileyerek çekimi rüküş bulduğumuzu söylemek zorundayız. Kontrastın dozunun kaçtığı karelerde saç, makyaj ve kombinler modanın sadeleşmeye gittiği bu dönemde inadına abartılmış gibi. Fotoğraflarını Ayten Alpün’ün çektiği moda çekiminin moda editörü Mert Aslan.

7

YİNE ALATURKA: MARIE CLAIRE

Son zamanlarda neredeyse bütün dergilere kapak olan Fahriye Evcen’e biz her seferinde alaturka yazmaktan sıkıldık ama bu kadar cuk oturan başka bir kelime yok. Gerek verdiği pozlar gerekse stylingi yine dönemin gerisinde kalmayı başarmış. Emre Doğru’nun çektiği fotoğraflara Mahizer Aytaş moda editörlüğü yapmış.

13

 

 

 

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

önceki21 / 23
sonraki23 / 23