Cool Annenin Güzel Bir Günü

Dünyanın en zor ama en güzel mesleğini yaparken işin içine cool bir tavır katmaya ne dersiniz? Teknoloji şahidimiz olsun ki çocuk büyütmek giderek kolaylaşıyor ve her gün gelişen imkanlar sonucunda ortaya “Yeni Nesil Cool Anneler” çıkıyor. Bu annelerin en büyük özellikleri; kendilerine vakit ayırmayı unutmamaları. İşte çocuğunu, kariyerini ve kendini ihmal etmeyen süper annelerin güzel bir günü… (İtiraf edelim her anne bu fırsatlara sahip olmayabilir ancak ne kadarını yapabilirseniz kendinizi o kadar iyi hisseceksiniz.)Bu arada hazır Anneler Günü yaklaşmışken içinizdeki cool anneyi ortaya çıkarın ve bu sene çocuklarınızdan hediye beklemek yerine kendi hediyenizi kendiniz alın. Buyrun sizin için seçtiklerimiz…

06.00
Önce güzel, mutlu bir günaydın! Kalkar kalkmaz ilk iş yüzünüyü yıkayıp, ılık bir su içmek olsun. Hatta suyun içine birkaç damla limon sıkmayı da deneyebilirsiniz. Şimdi sıra güzel bir kahvaltı ve çocuğunuzu okula hazırlamakta.

07.00
Çocuğunuz servise kendi başına binebilecek yaşa geldi, onu kapıdan uğurlamak yetiyor mu? Yetmesin! Eşofmanlarınızı giyin ve siz de çocuğunuzla servisi bekleyin. Tabii servis bahane asıl amaç çocuğunuzu öpüp tempolu bir yürüyüşe koyulmak hatta bu yürüyüşü rutine dönüştürmek.

08.00
45 dakikalık hafif tempolu bir yürüyüşün ardından güzel bir banyoyu hak ettiniz. Toplantılar, görüşmeler… Gün sizin için şimdi başlıyor. Unutmayın duşta fazladan kalabileceğiniz her dakika oldukça değerli. Duş sonrası kremlerle de cildinizi güne hazırlayın.

09.00
Hazırsanız evden çıkma vakti. Çocuk sahibi olmanız kariyerinize engel değil. En güvendiğiniz kıyafetlerinizi giyin ve yeni projeler için kolları sıvayın. Toplantılara hazırlanırken giydikleriniz kadar makyaj ve parfümden de güç almayı unutmayın.

12.00
Biraz mola zamanı! Günün geri kalanı da ofiste geçecekse öğle yemeği dışarı çıkmak ve güzel havayı solumak için oldukça geçerli bir bahane. Arkadaşlarınızla buluşun ve hafif bir öğle yemeği için siparişinizi verin. Tam 1 saatiniz var; 1 saat sonra yine işe döneceksiniz o yüzden öğle yemeğinde iş konuşmayı kendinize yasaklayın.

15.00
Bugünlük bu kadar iş yeter. Şimdi okul çıkış saatine kadar biraz kendinize vakit ayırın. İster alışverişe çıkın kendinize o çok beğendiğiniz ayakkabıyı alın isterseniz de uzun zamandır görmek istediğiniz sergiye gidin. Hangi aktiviteyi seçerseniz seçin en rahat ayakkabılarınızı giymeyi unutmayın. Aksi halde 2 saatlik bu keyif topuklularla göründüğü kadar keyifli geçmeyebilir.

17.00
Kapı çaldı ve çocukların içeri girmesiyle evdeki maraton başladı. Durun durun, bu karmaşayı biraz hafifletmek için yemeği dışarda yemeye ne dersiniz? Cevabınız evetse eşiniz sizi almaya gelene kadar hazırlanmak için çok zamanınız yok çünkü önce çocukları hazırlayacaksınız. Çocuklar hazırsa gardırobunuzun karşısına geçin ve kurtarıcı parçalarınızdan minimal, şık ve bir o kadar da rahat bir kombin yapın. Bu konuda siyah renkten yardım alabilirsiniz.

20.00
Eve döndünüz ve çocukların ödevleri sizi bekliyor. Vakit kaybetmeden çocuklarla birlikte ders masasının başına geçin. Size ihtiyaçları var çünkü matematik problemleri eskisinden daha da zor.

21.30
Ödevler bitti, pijamalar giyildi ve sıra çocuklara iyi geceler öpücüğünde. İşte günün en sakin saatine girdiniz. Şimdi makyajınızı çıkarıp, kremlerinizi sürün ve güzel bir kitapla bu güzel günü bitirin.

Unutmayın! Çocuğunuza daha faydalı olmak için ilk kural kendinize iyi bakmanız.

 1. TWIST TWIST
 2. KOTON KOTON
 3. PUMA PUMA
 4. CERRUTI CERRUTI
 5. DOLCE GABBANA DOLCE GABBANA
 6. MADAME COCO MADAME COCO
 7. MADAME COCO MADAME COCO
 8. HERMES HERMES
 9. IPEKYOL IPEKYOL
 10. IPEKYOL IPEKYOL
 11. FURLA FURLA
 12. HOTİÇ HOTİÇ
 13. RAY BAN RAY BAN
 14. PARKBRAVO PARKBRAVO
 15. PARKBRAVO PARKBRAVO
 16. TWIST TWIST
 17. PARKBRAVO PARKBRAVO
 18. HOTİÇ HOTİÇ
 19. TWIST TWIST
 20. MUDO MUDO
 21. SHISEIDO SHISEIDO
 22. HOTİÇ HOTİÇ
 23. GUERLAIN GUERLAIN
 24. MAKE UP STUDIO MAKE UP STUDIO
 25. MUDO MUDO
 26. MUDO MUDO
Hazırlayan: Zeynep İlkay

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

 1. 4 çocuk annesi Victoria Beckham hiç şüphesiz en cool annelerden biri. Vazgeçmediği topukluları ve minimal stiliyle her mekanda fark edilen Beckham, siyah giyme konusunda da adeta ders veriyor

 1. MUDO MUDO
 2. MADAME COCO MADAME COCO
 3. TCHIBO TCHIBO
 4. SKAGEN SKAGEN
 5. TWIST TWIST
 6. COSTUME NATIONAL COSTUME NATIONAL
 7. SHISEIDO SHISEIDO
 8. LA PRAIRIE LA PRAIRIE
 9. MADAME COCO MADAME COCO
önceki10 / 25
sonraki12 / 25