Güne Başlarken…

Siyah göz kalemiyle yapılan klasik ofis makyajından çoktan sıkılmadık mı? Erkenden uyanıp fön çektirme telaşına ne demeli? İşte fazla çaba harcamadan yapabileceğiniz doğal bir saç ve makyaj uygulaması…

1- Önce cildi temizleyip nemlendirmek şart!

2- Günboyu aşırı parlamayı önlemek için bronz tonlarda mat bir pudrayla gölgelendirme yapıp elmacık kemiklerinizi belirginleştirin.Yalnızca yanağınızda öne çıkarmak istediğiniz bölgeye (elmacık kemiklerinizin altına ufak şerit halinde fırçayı gezdirin.

sayı16 (5)

3- Concealer’la göz altlarını kapattıktan sonra fırçayı aşağıdan yukarı doğru tutarak fondöteni yüzünüze yayın.

4- Kaş maskarasıyla kaşları belirginleştirmek önemli bir nokta, bu yöntemle hem gece yattığınızda şekli bozulan kaşlarınızı düzeltmiş hem de göz makyajınızı öne çıkarmış oluyorsunuz.

sayı16 (6)

Gözkapağını aydınlatmak için baz olarak açık renk far sürün.

sayı16 (7)

5- Göz kapağında yine kemiklerin olduğu bölgeye gölgelendirme yapmak makyajınızı belirginleştirir . Kahve tonlarda far ve ince bir fırça tercih edin.

sayı16 (8)

Püf Noktası

Allık aynasıyla eyeliner sürmek, detayları daha rahat görmenizi sağlar.

sayı16 (9)

6- Eğer kirpiklere volüm verilmek isteniyorsa ayrı, uzatmak isteniyorsa ayrı bir maskara kullanmak şart.

sayı16 (10)

7- Daha fresh bir görüntü için gözün içine beyaz kalem sürün. Ofiste siyah gözlerle gezen arkadaşlarınızdan sıyrılıp öne çıkmanız garanti.

sayı16 (11)

8- İnce bir fırçayla pembe tonlarda bir allık sürdükten sonra doğal bir dudak kalemi ve parlatıcıyla dudaklarınızı belirginleştirin.

sayı16 (16)

 

Bu saçı uygulamanız yalnızca 10 dakika sürecek. Önce fırçayla tarayıp doğal görünümü yakalayın, sonra lastik toka yardımıyla at kuyruğu yapın. Saçı kendi ekseninde çevirip topuz yapın . Fakat gevşek bir topuz yapmaya özen gösterin,  işte Oscar’a giden bir aktrist gibi görünmeye gerek yok. Sonrasında çok sert olmayan bir spreyle sabitleyin, gün içinde elektiriklenip yanlardan çıkan saçlar gerçektende sinir bozucu olabiliyor.

sayı16 (13) sayı16 (15)

 

 

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

önceki20 / 25
sonraki22 / 25