Makyaj Sanatçıları’nın Kraliçesi: Lisa Eldridge

Makyaj videosu izlemek neredeyse bir ilüzyondur. Çoğu insanın makyaj videosu izlerken saatlerimi harcadım dediğini siz de mutlaka duymuşsunuzdur ya da siz de aynı şeyi yaşamışsınızdır. Biz bu kez makyaj vlogger’larına kıyısından köşesinden de olsa mutlaka ilham verdiğini düşündüğümüz, makyaj sanatçısı Lisa Eldridge’i avladık. Moda çekimlerinde ve podyumda ilk bakışta kıyafetler dikkatimizi çekse de makyaj da her çekimin ve moda haftasının vazgeçilmezi. Hele bu makyajı Chloe, Alberta Ferretti, Prada, Donna Karan, Moschino gibi markalara, Kate Winslet, Katy Perry, Keira Knightley, Emma Watson, Eva Green gibi ünlülere yapan bir isimden izliyorsanız.

Kim?

Lisa Eldridge makyaj artisti dediğimizde ilk aklınıza gelen isimlerden biri olmalı. Vogue, Elle gibi moda dergilerinin sayısız çekimine yaptığı makyajlar, çok ünlü makyaj markaları için yaptığı kreatif direktörlük Lisa’nın işinde ne kadar başarılı olduğunu anlamanız için en önemli etkenlerden. Bunun dışında onun video’larının asıl büyüsü çok sevdiğimiz bir öğretmenimiz misali yaptığı makyajları tatlı İngiliz aksanıyla anlatması. Adım adım anlatılan ve kamera arkası olmayan ciddi videolar bazen sıkıcı olabiliyor olsa da Eldridge’in anlatımı bizi sıkımıyor. Bunda işini çok iyi yapıyor olmasının ve profesyonelliğin payı büyük. Bahsettiğimiz profesyonellik Mert ve Marcus, Solve Sundsbo, Patrick Demarchelier, Thomas Schenk gibi dünyaca ünlü moda fotoğrafçılarının çekimlerinde makyaj artistliği yapmayı kapsıyor.

 

Neden Sevdik?

Lisa’yı seviyoruz çünkü yaptığı sanat makyaj yapmıyor bile olsak bizi kendine hayran bırakıyor. Katman katman fazla renkli, ışıltılı makyajlardan uzak durup her zaman daha doğal görünümlü ve çabasız makyajlar yapıyor olması videolarının en büyük artısı. Bb krem, makyajsızlık gibi kavramların çok populer olduğu günümüzde renkli farlar, uçuk rujlar kullanılan makyaj videosu çekmek ne derece doğru olur bilemiyoruz ama Lisa bunun ayrımına çok önceden varmış gibi görünüyor. Ayrıca her makyajdan once mutlaka 15 faktörlü bir güneş kremi uygulaması makyaj yaparken sağlımızı da düşünmemiz gerektiğini bize bir kez daha hatırlatıyor.

 

Nereden Ulaşabiliriz?

Lisa Eldridge’e ulaşmak için bir sürü yolunuz var.Çünkü bu kadar iyi ve meşgul bir makyaj artisti olmasına ragmen aynı zamanda aktif bir şekilde Youtube kanalını da yürütüyor. Doğal makyaj önerilerinin yanında Marlyn Monroe, Audrey Hepburn gibi ikonların makyajlarını yaptığı videoları da tavsiye ederiz. Youtube kanalı yanısıra dergiler için yaptığı işleri görmek isteyenler sitesine göz atabilir. Bunun dışında Eldridge pinterest hesabını da sık sık güncelliyor ve çalıştığı dergi çekimlerini buradan da paylaşıyor. Mesela biz Cüneyt Akeroğlu’nun Vogue Türkiye için yaptığı çekimlerdeki makyajlarını çok sade ve başarılı bulduk. Mutlaka siz de göz atın.

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

  1. Vogue Türkiye Cüneyt Akeroğlu çekimi dünyaca ünlü model Doutzen Kroes’in makyajı Lisa Eldridge elinden

  2. Bir diğer kombo. Vogue Paris kapak çekimi için model Adriana Lima, fotoğraf Mert ve Marcus, makyaj Lisa Eldridge

  3. Vogue Türkiye, Cüneyt Akeroğlu ve Lisa Eldridge yine iş başında

önceki19 / 25
sonraki21 / 25