Yaşasın Marka&Tasarımcı İşbirlikleri!

Ünlü tasarımcılarının tasarımları hiç bu kadar ulaşılabilir olmamıştı! Zeynep Tosun’dan Özgür Masur’a en ünlü Türk tasarımcılar artık çok daha yakınımızda. Özellikle baharın gelişi ve davet sezonunun açılışıyla marka ve tasarımcı işbirlikleri dur durak bilmiyor. Her geçen gün bir yenisine daha merhaba dediğimiz bu işbirliği furyasını mercek altına yatırıyoruz ve yaşasın tasarımcı & marka işbirlikleri diyoruz. İşte kaçırılmaması gereken tasarımcı ve marka işbirlikleri…

Zeynep Tosun & İpekyol
Zeynep Tosun’un İpekyol’a özel hazırladığı koleksiyon, hiç şüphesiz bu sezonun en heyecanlı işbirliği oldu. Kokteyl elbiselerinden uzun tuvaletlere birçok modelin yer aldığı koleksiyonda renk skalası da oldukça geniş. Romantik pastellerden, iddialı kırmızılara uzanan çeşitlilik renklerin yanı sıra tarzlarda da kendisini gösteriyor. Desensiz, işlemesiz modern tasarımlardan püsküllü ve dantelli 20’leri andıran tasarımlara… Abiye rehberi diyebileceğimiz koleksiyonun bir kısmı mağazalarda yerini aldı bile. Müjdemizi isteriz artık Zeynep Tosun imzalı tasarımlara ulaşmak çok daha kolay!

zeynep tosun-ipekyol1

Dilek Hanif & Koton
Koton, bu tarz işbirliklerini en çok seven markalardan biri diyebiliriz. Daha önce Hakan Yıldırım’la da özel bir koleksiyona imza atan marka, bu sezonda ise Dilek Hanif tasarımlarıyla karşınızda. Dilek Hanif’in couture çizgisi denince akla gelen gösterişli ve ağır tasarımlar bu özel koleksiyonda Koton’un genç kitlesini de rotasına katarak modern, sade ve uçuş uçuş elbiselere dönüşüyor.  Siyah, kırmızı, sarı ve pudra gibi renklerin ele geçirdiği kapsül koleksiyon özellikle mezuniyetlerde bolca karşımıza çıkacağının sinyallerini veriyor.

dilek hanif-koton

Özgür Masur & Batik
Bu ikiliyi geçen seneden de iyi tanıyoruz. Özgür Masur ve Batik markası geçen sezon çıkardığı kapsül koleksiyonuna yepyeni tasarımlarla ikincisini ekledi. Hemen hemen her kadın gardırobunda özel geceler için Özgür Masur imzalı bir elbisesi olsun ister. İşte Batik bu işi biraz daha kolaylaştırıyor. Bu işbirliği sayesinde nam-ı değer Özgür Masur kadınları Batik mağazalarındaki yerini alıyor. 9 parçadan oluşan kapsül koleksiyon her ne kadar 2014 sonbahar/kış sezonuna ait olsa da içerisinde bu yaz davetlerinde size eşlik edecek abiye elbiseler yok değil.

özgür masur-batik1

Hande Çokrak Maıd In Love & Mudo Fts64
Genelde Türk tasarımcı ve marka işbirliklerini abiye ağırlıklı olarak görsek de Hande Çokrak’ın Maid In Love markasının Mudo Fts64 için hazırladığı kapsül koleksiyon bu tabuları yıkıyor. Hande Çokrak’ın rengarenk tasarımları Mudo’yla çok daha ulaşılabilir oluyor. Eğlenceli desenleriyle bomber ceketten kalem eteğe birçok parçanın yer aldığı 80’ler esintili koleksiyon en enerjik tasarımcı ve marka işbirliklerinden biri.

maid in love-mudo fts64

Niyazi Erdoğan & Asics
Ünlü tasarımcı Niyazi Erdoğan İnci Deri’den sonra bir başka marka işbirliğine de Asics’le imza atıyor. Sportif stilin renklerden güç aldığı koleksiyon tam 16 parçadan oluşuyor. “Performansım stilimdir” mottosunu yansıtan bu kapsül koleksiyon sadece ayakkabıyla sınırlı kalmıyor kıyafetlerle takım oyununa selam gönderiyor.

niyazi erdoğan-asics2

Gamze Saraçoğlu & İnci Deri
Tasarımcılar kıyafetler kadar aksesuarlarda da söz sahibi. Gamze Saraçoğlu’nun İnci Deri’ye özel hazırladığı kapsül koleksiyon da bu örneklerin en iyilerinden biri. Daha önce de gerçekleşen işbirliğinde bu sezon koleksiyonun yanı sıra özel bir model dikkat çekiyor. Animasyon filmi Sindrella için Saraçoğlu’nun İnci Deri’ye özel olarak tasarladığı model, masaldaki gibi camdan olmasa da taşları ve transparan detaylarıyla sizi masal prenseslerine dönüştürmek için hazır.

gamze saraçoğlu-inci

 

Hazırlayan: Zeynep İlkay

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

  1. Zeynep Tosun for Ipekyol

  2. Dilek Hanif for Koton

  3. Dilek Hanif for Koton

  4. Özgür Masur for Batik

  5. Maid In Love for Mudo Fts64

  6. Niyazi Erdoğan for Asics

önceki9 / 25
sonraki11 / 25