Editörün Seçimleri

Malum Venedik Bienali açılışı çok ses getirdi. 9 Mayıs’ta kapılarını ziyaretçilere açan etkinlik Ekim’e kadar sürecek ama entellektüel Türk sosyetesi ilk gününden orada olmayı tercih etti. Ece Sükan’dan Orhan Pamuk’a, Carolin Koç’tan Ertuğrul Özkök’e herkes Venedik’te açılışta boy gösterdi. Anladım ki bienal gezmek yetmiyor, açılışında da olunacak.  Ben 19 Mayıs tatilimi Venedik’te geçiriyorum. Açılış partilerine davetli falan değildim. Ama dost sohbetlerinde konusu açılırsa 10 günlük bir rötarı kimsenin fark etmeyeceğini umuyorum. İşte Mayıs ayı istekler listem:

İşe iyi bir bavul ile başlayın. Mandarina Duck kabin tipi bavul uçağa şık bir aksesuar ile girmek isteyenler için ideal.

DDV04-05J-03

 

 

Mani-pedi sezonu açıldı! Ojede klasik seçimlerim var, duty free’den vazgeçilmez alışverişlerimden. Chanel oje, 21 Euro, Atu Duty Free.

chanel 617

 

Ian  McEvan’ın Yabancı Kucak (The comfort of strangers) romanı Venedik deyince aklıma gelen edebiyat eserlerinden biridir. Kitabın ana fikrine katılıyorum: Venedik epey karanlık bir şehir.

 

yabanci-kucak

 

Çizgili tişört gondolcuların giysisi olsa da benim ilham kaynağım  Visconti’nin ‘Venedik’te ölüm’ filmi. Tişört, Mudo, 79.95 TL.

 

635648643222685895

Skagen bir Danimarka markası, tasarımlarındaki nordik havayı seviyorum. Saat, Saat&Saat/1V1Y.COM, 604.99 TL.

skagen

 

Officine 904, Venedik’te ziyaret etmeyi planladığım cool lokal markalarından biri. Maxi clutch’larını yumuşak deri ve iki renkli olmasından ötürü sevdim.  www.officine904.it, Çanta, 300 Euro.

officine 904

 

Yüksek bel erkeklere biraz antipatik mi geliyor? Öyle de olsa denemeye kararlıyım. Jean, Zara.179.95 TL.

 

Turist hasır şapkasız olmaz. ParkBravo şapka, 59 TL.

Bu sezon daha çok elbise giymeye karar verdim. Elbise, Ipekyol. 299 TL

 

 

Venedik Bienali’nin bu seneki başlığı ‘All the world’s futures/Tüm dünyanın gelecekleri’. Sergilenen işlerin dünyanın geleceği endişelerimize farklı bakışlar getireceğini düşünüyorum. Resim: Simon Denny’nin bienal için hazırladığı işi.

Simon Denny

 

Seyahat ederken kaldığım mekana kokulu mum ya da çiçek koymayı severim. Lokum, hem şıklığı hem de komşum oldukları için kokusu evi çağrıştırdığı için tercihim. Lokum İstanbul mum, 42 TL.

pr_01_218_max

Yaprak Gerçek

yaprak.gercek@1v1y.com

 

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

önceki9 / 24
sonraki11 / 24