Haziran Sayıları

EN İYİ KAPAK / ALL

Bu ay en sevdiğimiz kapak, alışkın olduğumuz suratsız kapakların aksine gülümseyen Hazal Kaya’lı All kapağı. Mehmet Erzincan ve Nazlı Alaca’nın elinden çıkma çekimde yalın ve samimi tavrıyla modern bir Hazal görüyoruz. Diğer beğendiğimiz kapak güzellerine gelince; L’Officiel’de Jane Birkin ilhamlı Alessandro Ambrosio, InStyle’da 40’lı yaşlara kafa tutan Jennifer Aniston, Marie Claire’de fit karnıyla gençleri hayata küstüren Gwyneth Paltrow sınıfı geçen kapaklardan.

19

YAZIN SOUNDTRACK’I / VOGUE

Farklı tarzlarda müzikleriyle gerek radyoları gerek sosyal medyayı ele geçiren yeni nesili tanımamız için hazırladıkları ‘Yazın Soundtrack’i konusu ile Vogue yaz aylarındaki müzik playlist’imizi oluşturdu. Mithat Can, Zeynep Bastık, Edis ve Mode Xl’in yer aldığı listede bizim favorimiz Nilipek.

17

KATE MOSS KOZU / VOGUE

Vogue’un kendi çekimi meraklısına güzel ama bu kadar doğal ve çabasız çekimlerden sonra bize pek hitap etmedi. Nitekim Kate Moss çekimi yine bütün dikkatleri üzerine topluyor. Vogue yine Kate Moss kozunu oynamış.

18

ÇEVRECİ ELLE

Elle her haziran ayında çıkarttığı Yeşil Sayı’sında herkesin duyarlı olması gerektiği konulara değinmiş. Gerek nükleer enerji olsun, gerek eko moda olsun, göz atmamız gereken, farkındalığımızı arttıracak bir sürü konu mevcut. Doğaya saygı duyan Türk tasarımcıların yer aldığı ‘Modanın Geleceğini Düşününler’ konusu ve A’dan Z’ye doğal ve sağlıklı yaşam tüyolarını paylaştıkları ‘Yaşanılabilir Bir Dünya İçin’ konularına mutlaka bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

16

Bonus: Çekimler arasında ise en çok Suzan Yardacan, Emre Güven ve Liana Kesenci Güven prodüksiyonundaki, minik tüylü arkadaşlarımızla çekilen ‘Can Dostu Aranıyor’ çekimini beğendik.

EN AYDINLIK ÇEKİM / ELLE

Dantel, kroşe ve aplikelerle dolu ‘Bulut Atlası’ çekimi kıyafetler kadar mekanın güzelliğiyle de aklımızı çeliyor. Yine bir Jane Birkin ilhamı sezdiğimiz çekim, Barış Aktınmaz ve Melis Ağazat’ın elinden çıkma.

14

KONKEN PARTİSİNDEN FIRLAMIŞÇASINA / L’OFFICIEL

Fotoğaflarını Begüm Yetiş’in, moda editörlüğünü ise Aslıgül Arslanalp’in üstlendiği ‘Country Club’ çekimi Stepford Kadınları’ndan ilham almış. Son zamanlarda dergilerde görmekten son derece memnun olduğumuz kadın egemenliğinden sonra koca parası yiyen kadın imajı görmek hoşumuza gitmedi.

10

İŞTE GÖRMEK İSTEDİĞİMİZ TÜRDE BİR ÇEKİM / L’OFFICIEL 

Sizi bilmiyoruz ama biz Jean Seberg’in stil ikonu olmasından hala sıkılmadık. ‘Merhaba Hüzün’ çekiminde kısa saçlı modelle yaratıkları imaj hem styling olsun hem fotoğraf olsun bizden geçer notu aldı. Styling Ayça Elkap, fotoğraflar ise Ahmet Ünver’e ait.

13

GÜLMEK BULAŞICIDIR / MARIE CLAIRE

Melis Alphan, Murat Menteş, Alina Boz, Rorofrose gibi isimlerin gülmeyi anlattığı konuyu okurken ister istemez biz de gülümsedik. Bize pozitif enerji veren bu konu zor bir günün ardından bile gülmemiz gerektiğini hatırlattı.

11

EN UZAK ÇEKİM / MARIE CLAIRE

Koray Parlak ve Ceylan Atınç iş birliğindeki çekim uzakdoğu teması taşıyor. Styling, saç ve makyajın uyum içinde olduğu çekim bizi uzaklara götürdü.

12

COUTURE RÜYASI / HARPER’S BAZAAR

Karl Lagerfeld’in son dönemlerin en popüler modellerinden Kendall Jenner’i objektifine aldığı konuda ‘Kendall Olmak’ nasıl bir duygu anlıyoruz. Tabii Kendall’in giydiği muhteşem Chanel couture’ların görsel şölenini de atlamamak gerek.

9

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

önceki18 / 24
sonraki20 / 24