Mayıs Sayıları

SINIFI GEÇEN KAPAKLAR / INSTYLE & VOGUE & L’OFFICIEL

Instyle için derin bir oh çekip ‘sonunda’ demek istiyoruz. Sedef Avcı’yı kapak yapan dergi nihayet genç ve fresh bir kapak çekimine imza atmış. Fotoğraflarını Erdi Doğan’ın çektiği çekime Hakan Öztürk styling yapıyor. Vogue’da ise kapak kızı olarak Sam Rollinson’ı ve Koca Aykan’ın stylingi’ini görüyoruz. Çabasız ama moda açısından yüksek karelerin bulunduğu çekim uzun zamandır özlediğimiz güzellikte. Fotoğrafçı Sean&Seng’in de bu kareler sayesinde radarımıza girdi. Fakat sürekli farklı tarzlar beninmseyen Vogue, artık kendi kimliğini oturtsa ortaya daha güzel işler çıkacak. L’Officiel’de ise Emre Ünal’ın fotoğrafladığı, Aslıgül Arslanalp’in moda editörlüğünü yaptığı Marine Deleeuw kapağını beğendik.

Mayıs Dergi_IMG_0009-1

KEŞKE AYŞE HATUN ÖNAL KAPAK OLSAYDI / ELLE

Spor kültürünün çok gelişmediği ülkemizde spor kapağı yapmak her zaman başarılı olmuyor. Yabancı temaları uyarlarken biraz daha düşünmek gerek. Biz iç çekimlerdeki Ayşe Hatun Önal’ı kapakta da görmeyi yeğlerdik.

Mayıs Dergi_IMG_0033-1

BU KADAR REKLAM YETMEDİ Mİ? / ALL

Merve Boluğur, Maybelline’in yüzü olmuş ve bunun tanıtımını yapmak istiyor olabilir ama bize de yazık. Her yerde kedi gözüyle verdiği şuh pozlarından bize gına geldi, lütfen artık başka bir şeyin yüzü olsun. İç karelerini daha çok beğendiğimiz çekimin kapak karesi sınıfta kaldı.

ÜNLÜ SOYUNDAN GELEN KIZLAR BİRLEŞİN/ VOGUE & L’OFFICIEL

Rolling Stones’un gitaristi Keith Richards’ın modellik yapan torunu Ella Richards, bu ay Vogue’daki moda çekimiyle karşımızda. Bu trend tabii ki Vogue ile sınırlı kalmıyor. L’Officiel’de ise Sean Penn ve Robin Wright’ın kızları Dylan Penn’i görüyoruz. Her iki çekimde de güzellikleriyle göz dolduran kızlar kuşkusuz ki ‘doğuştan şanslı’ kategorisine giriyorlar.

Mayıs Dergi_IMG_0024-1

AH BU SOSYAL MEDYA! / VOGUE

Seda Yılmaz’ın kaleme aldığı ‘Instagram Detoksu’ sanırım son zamanlarda hepimizin hislerine tercüman olmuş. Akıcı bir içeriğe sahip olan yazı, sosyal medyanın insanı nasıl etkisi altına aldığı hakkında biraz olsun aydınlanmamızı sağladı.

Mayıs Dergi_IMG_0016-1

BOYS, BOYS, BOYS / ALL & MARIE CLAIRE & ELLE

Bu ay dergilerde dikkatimizi çeken diğer bir şey de erkek egemenliği. All’da müzisyen Bora Uzer’i, Elle’de Muhteşem Yüzyıl ile hafızamıza kazınan Engin Öztürk’ü,  Marie Claire’de ise kapladığı on sayfaya anlam veremediğimiz Mithat Can Özer’i görüyoruz. 50 soruda kendini anlatan Mithat Can’ı ve kapladığı sayfaları görünce Elle’de işler kesat heralde diye düşünmeden edemedik.

Mayıs Dergi_IMG_0036-1

 ADVERTORIAL ÇILGINLIĞI /  ELLE & VOGUE

Bu ay dört bi yerden saldıran advertorial’lar açıkçası biraz kabak tadı verdi. Elle’deki Asics advertorial’ı başarısızlıktan öte rahatsız edici. Bizce Elle, ayakkabıyı tanıtmak için yanlış bir yol izlemiş. Vogue’daki mezuniyet çekimine poz veren mankenlerin ise sanıyoruz mezuniyet yaşı biraz geçmiş. Instyle’da ise sıkıcı otel advertorial’ı bardağı taşıran son damla oldu. L’Officiel’ın kapak çekimi olan Louis Vuitton ise görmek istediğimiz advertorial türünden.

Mayıs Dergi_IMG_0035-1

 NESLİŞAH ALKOÇLAR SİLSİLESİ

Bu ay pek çok dergide karşımıza çıkan Neslişah Alkoçlar galiba artık Türkiye’nin Kim Kardashian’ı. Mesleği ünlü olmak olan sosyetikler kervanının başını çeken Neslişah’ı görmekten çok sıkıldık.

Mayıs Dergi_IMG_0037-1

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

önceki8 / 24
sonraki10 / 24