Şehirde Haziran

Yaz gelince hemen Ege, Akdeniz kıyıları hayallerine kapılanların haberi olsun. Bazılarımız yazı şehirde geçirmek zorunda. Ama biz bu yüzden umutsuz ve mutsız değiliz. Şehirde yazı en iyi şekilde değerlendirebileceğimiz birkaç alternatif bulduk. Gelin siz de bize katılın. Denize, havuza her zaman girersiniz.

Ne Yiyelim?

Bi Nevi’de Vegan Yemekler

Haziran biraz farkındalıkların ve farklılıkların ayı olsun. Zaten yaz günü ağır etli yemekler midenizi de bozar. Sözümüz vegav ve vejetaryen beslenmeyle alakalı önyargılı olanlara. Haziranda farklı tatlar denemeye ne dersiniz? Bir nevi detoks niyetine sebzeden, kinoadan, soyadan yapılmış birbirinden lezzetli ve sağlıklı besinler için Bi Nevi’ye uğrayın. Bizden garanti pişman olmayacak, daha iyi hissedeceksiniz.

11164745_702800056491688_3076576579747020004_n

http://www.bi-nevi.com/

Ne Kokalım?

Burberry Rhythm

Feminenlikle rock’n roll’u birleştirmek isteyenler parmak kaldırsın. Şehirde yaz için program yaparken elbette festivalleri atlamadık. Burberry Brit Rhythm tam bir festival kokusu. Pudramsı dokusunda, lavantadan tutun musk’a kadar pek çok bileşen barındırıyor. Konser akşamları için ideal.

c7108b4be81552ae8a28c2e2d42b72f2

Burberry Rhythm Edt 90 ml, 270 tl

Ne Giyelim?

Dıesel

Denim giyim denilince aklınıza hangi marka geliyor diye sorsak pek çoğunuzdan hemen Diesel cevabını alacağımızdan eminiz. Size bu yaz lazım olan şey dolabınızın demirbaşı bir diğer deyişle evladiyelik parçalardan olmaya aday bir Diesel kot ceket. Biliyorsunuz denimüstü denim modası gaz kesmeden devam ediyor. Konsere, sergiye, akşam yemeğine nereye gidecek olursanız olun her parçayla kombinleyebileceğiniz ceketinizi bir an önce edinin.

11165133_10155440672350484_2497794954836776916_o

 

Nereye Gidelim?

İstanbul Modern, Salt Beyoğlu

İstanbul’da yaşayıp hala sergi gezmeyi alışkanlık haline getirmediyseniz öncelikle sizi ayıplıyoruz. Hazır yazı şehirde geçirmeye karar vermişken zararın neresinden dönseniz kardır. Sergi gezmeye yeni yeni başlayacaksanız öncelikli duraklarınız İstanbul Modern ve Salt Beyoğlu olmalı. İki kültür merkezinde de dönem dönem çeşitli sergiler oluyor. Denk geldiğiniz her sergiyi mutlaka gezmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca İstanbul Modern’in müze bölümü, Salt Galata’nın da binası göz atmaya değer.

SALTGALATA8.jpg._20130103_152629

http://saltonline.org/

Ne Okuyalım?

Bana Ait Bir Yer

“Elinizdeki kitap, kendine yazı yazmak için bir yer hayal eden bir yazarın, o yeri kendi elleriyle inşa etme sürecini anlatıyor. “Bana Ait Bir Yer, evimin arkasındaki ormanda, okumak, yazmak ve hayal kurmak için inşa ettiğim pek de ilkel olmayan kulübe hakkında. Ünlü ya da önemli bir bina değil ama benim için dünyaya bedel.”
Beslenme konusunda yazdığı kitaplarıyla tanıdığımız Michael Pollan’ın yeni kitabı Sinek Sekiz yayınlarından çıktı. Kaçış noktası beton binalar olan biz şehirli insanlar için farklı bir bakış açısı getirir mi bilinmez Bana Ait Bir yer okuyucusunun çokça beğenisini kazandı. Evimizin arka bahçesinde olmasa da kafamızın içinde küçük bir kaçış noktası, bize ait bir yer yaratmaya ne dersiniz?

Banaaitbiryer_webjpg

Bana Ait Bir Yer, www.idefix.com.tr 15.20 tl

Ne Dinleyelim?

Alt-J

Siz bu satırları okurken biz çoktan Alt-J’nin istanbul konserindeki harika performansına tanıklık etmiş olacağız. Youtube’da yayınlanmış how to write an alt-j song isimli komik videoyla hazır bu kadar gündemdelerken en sevdiğimiz, herkes tarafından da en sevilen şarkıları Breezebrocks‘ı öneriyoruz. Umarız siz de konseri kaçırmamışsınızdır.

alt-J-Fitzpleasure-960x960

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

  1. Fotoğraf: Barış Aktınmaz

önceki2 / 21
sonraki4 / 21