Temmuz Sayıları

EN İYİ KAPAK / VOGUE

Bu ay esmerlerin hakimiyetinde olan kapaklar arasında bizim favorimiz Vogue.  Amerikalı süpermodel Lily Aldridge’in kapağını süslediği sayı 70’lerin bohem havasını taşıyor. Çiçek motifli uzun elbiselerin ve folk dokuların hüküm sürdüğü çekimde genelde çok makyajlı gördüğümüz Victoria Secret mankenlerinden kendini ayrıştıran Aldridge doğal görüntüsüyle güzel bir ilham kaynağı. Başarılı styling ve iyi fotoğrafçılığın arkasında yatan isimler ise Konca Aykan ve David Bellemere.

10

EN SEVMEDİĞİMİZ KAPAK / ALL

Photoshopla 20 yaş gençleştirilen Nurgül Yeşilçay, bir de kötü styling’e maruz kalınca en kötü kapak ünvanımıza layık oldu. Bir bilgisayar oyunu karakteri gibi çıktığı çekimde styling Nazlı Alaca’ya, fotoğraflar ise Emre Ünal’a ait.

16

BAŞARILI PRODÜKSİYON, SIKICI RÖPORTAJ / L’OFFICIEL

Uzun zamandır ortalarda görmediğimiz Cansu Dere’yi L’Officiel kapağında görünce acaba yeni bir projesi mi var diye röportajı okumaya koyulduk. Nitekim konunun hala L’Oreal olduğunu görünce biraz hayal kırıklığına uğradık. Fotoğraflar ve prodüksiyon başarılı olsa da bu konu biraz sıkmadı mı?

12

 VAH VAH DEDİĞİMİZ ÜNLÜLER / MARIE CLAIRE & HARPER’S BAZAAR

Bu ay bize ilham vermesi için konu olan isimler keşke gerçekten ilham verici olsaydı. Giydiği her şey emanet gibi duran Şeyma Subaşı’nın ilk koleksiyonu için hazırladığı parçaları pek başarılı bulmadık. Ceylan Çapa ise muhneviden kalma styling’i ve yaz günü giydiği kovboy botlarıyla bize bile kurdeşen döktürdü. Gerçekten ilham aldığımız isim ise L’Officiel’in yer verdiği, Rafineri’nin kurucu ortağı Ayşe Bali. Klasik ve minimal tarzıyla ne kadar zarif demekten ve bakmaktan kendimizi alamadığımız Bali’nin stili ilham verici.

18

EN BAŞARISIZ MODA ÇEKİMLERİ / MARIE CLAIRE & ELLE

Her karesinden nefret ettiğimiz Palm Skins’e bakarken bize 80’lerden kalma bir çekimi hatırlatta fakat iyi anlamda değil. Saç, makyaj, model, styling, nerden tutsak elimizde kalan bu çekim Erkan Atunay ve Erdi Doğan imzalı. Bu ayın diğer bir başarısız çekimi ise styling’ini Hafize Çeliktürk, fotoğraflarını ise Mehmet Erzincan’ın çektiği First Lady çekimi. Özellikle kitsch yapılmaya çalışılan çekim amacına ulaşamamış.

20

İLHAM VEREN HİKAYELER / VOGUE

Son zamanalarda yaptığı konularla sektörün taze kanlarını bizimle tanıştıran Vogue, bu ay da ilgimizi çeken bir konu hazırlamış. Başka dünyalardan, farklı yaş gruplarından ve bambaşka ilgi odaklarına sahip bir grup insandan ilham veren hikayeler dinleyen Vogue, keyifle okunası bir konu ile karşımızda.

11

DUYARLI DERGİLER / MARIE CLAIRE & GRAZIA

Son günlerin gündemini en çok meşgul eden konu şüphesiz ki LGBT’nin olaylı geçen Onur Haftası oldu. Bu hassas konuya yer vererek bizden artı puan alan Marie Claire ve Grazia desteklerini bu şekilde göstermiş oldular. Biz de bu kadar önemli bir konunun neden diğer dergiler tarafından da dikkate alınmadığını merak ettik.

19

BONUS: BİRAZ GÜLELİM! / GRAZIA

Bu ay ilk kez aldığımız Grazia azıcık gülmemize sebep oldu. Güzellik sayfasında gördüğümüz Rachel McAdams’ın pembe rujunun dişlerine bulaştığı kare ibretlik. Hadi kimse basın toplantısında kıza dişinde ruj var demedi, bari Grazia bir güzellik yapıp silseydi.

 

DERGİ DİKEY

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

önceki17 / 21
sonraki19 / 21