Yaz Aşkları

İstanbul’dan, evden, işten bunalmış ‘Bu akşam ne izlesem?’ diye bilgisayar başında scroll down yapanlar durun! İzlerken size hem ikili ilişkiler hakkında birçok şey öğretecek hem de yazın tadını çıkarmanızı sağlayacak bazı filmler biliyoruz. Manzaraya fazla dalıp replikleri kaçırmayın!

1- 500 Days of Summer

Tom hayatı boyunca gerçek aşkı bulacağı düşüncesiyle yaşamıştır. Summer’la tanıştığında artık aradığı aşkı bulmuştur ama Summer için aynı duygular geçerli değildir. Hayata ve ilişkilere farklı bakış açılarıyla yaklaşan iki insanın ilişkilerinin 500 günü nasıldır buyurun buradan. Zooey Deschanel’in sürekli gözünüzün içine içine baktığı filmi biz çok seviyoruz. Sorunlu sevgililere de tavsiye etmiyoruz. Filmin sonunda sevgilinizden nihayi soruyu alabilirsiniz ‘ biz de mi böyle olacağız?’

500-Days-Of-Summer

2- Mıdnıght In Parıs

Son kitabını yazmaya çalışan ve evlenmeye hazırlanan Gili Paris sokaklarında dolaşırken kendini eski dönemlerde bulur. Gili Paris’teki bu tek gecede hayatını ve mutluluğu sorgularken pekçok ünlü simayla da karşılaşır. Owen Wilson’a Wes Anderson filmlerinden aşina olanlar bu filmde de onu sevecektir. Filmin en güzel artısı da tabii ki Marion Cottilard.

 

3- Grease

Yaz aşıkları Sandy ve Danny o yıl aynı lisede okuyacaklarını öğrenirler. Peki bu beklenmedik gelişme romantik ilişkilerine nasıl yansıyacaktı? Yıllardır müzikali de yapılan başyapıt Grease’i izlemek için güzel bir yaz gününden daha iyi bir bahane olamaz. Bizden uyarı John Travolta’nın ne kadar yaşlandığını farkedip üzülebilirsiniz.

 

1527b847-2f88-44fc-8e2d-48fc6f158e5d

 

4- Rear Wındow

Yelpazelerinizi hazırlayın Arka Pencere’yi izleyeceğiz. Filmin boğucu sıcak yaz ortamının üzerine bir de cinayet eklenince bir Hitchcock filmi nasıl olur öğrenmiş oluyorsunuz. Bacağı kırılmış bir fotoğrafçı tekerlekli sandalyeye mahkum olur. Fırsat bu fırsat komşularını dikizleyen fotoğrafçımızı hoş olmayan bir süpriz beklemektedir ve olaylar gelişir.

grace_kelly_jimmy_stewart_rear_window

5- Before Mıdnıght

Richard Linklater’ın aşk üçlemesinin son ayağı olan Before Midnight’ta Julie Delphy ve Ethan Hawke aşkı son hızıyla devam ediyor. Bu sefer Yunanistan’dayız. Genç çiftimiz artık yaşlanmış üstelik iki çocukları olmuş. Yunanistan’ın şahane manzarasında yine diyologlar üzerinden ilerleyen filmi izlemeyeni aramıza almıyoruz bizden söylemesi.

before-midnight

 

6- Vıcky, Chrıstına, Barcelona

Bir diğer şehir temalı Woody Allen filmi. Woddy Allen şehirlerin güzel manzaraların ekmeğini yemeği bırakmayı düşünüyor mu bilinmez bu kez de yolumuz Barcelona’ya düştü. Javier Bardem’li Penelope Cruz’lu filmde bu kadar ünlü yetmez denilmiş ve Scarlett Johannson’a da yer verilmiş. Karışık bir aşk üçgeninin anlatıldığı fimi Barcelona’yı doya doya gezmek istiyorsanız mutlaka izleyin.

tumblr_mbisddhOGY1ri3in9o1_1280

 

7- Seven Year Itch

Marilyn Monroe’nun meşhur etek sahnesinin olduğu Yaz Bekarı filmi karısı tatile gidince biraz çapkınlık yapma niyetine giren Richard’ın hikayesini anlatıyor.

 

The-Seven-Year-Itch-the-seven-year-itch1

 

8- To Rome Wıth Love

Şehir filmleri denilince Woody Allen’dan kaçış yok. Bu seferki durağımız Roma. Hikayemizde yine genç bir çift var. Onların hikayesi akadursun siz bizimle biraz Roma sokaklarını turlayın.

To-Rome-with-Love1

 

 

 

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

önceki19 / 21
sonraki21 / 21