Yazı Şehirde Geçirenlere Tüyolar

Yaz geldi, okullar kapandı, herkes yazlıklara gitti ve şehir boşaldı… İşte şimdi güzel İstanbul’un tadını çıkarma zamanı! Tatil planlarınız bir kenarda dursun, biz size çalışırken şehirde güzel bir yaz geçirmenin tüyolarını verelim. Hazırsanız şehirde geçireceğiniz dopdolu bir yaza başlıyoruz…

Ofis Dışı Toplantıları
Uzun ve yorucu iş toplantılarını daha keyifli bir hale dönüştürmek istiyorsanız bizden size öneri; toplantılarınızı şirket dışında yerlerde organize edin. Havalar güzel; yağmur, kar yok. Yollar boş; trafik nedeniyle toplantıya geç kalma endişesi minimumda. Tüm bu koşullara baktığınızda açık havada güzel bir kafe ya da restoranda bir toplantı yapmamanız için hiçbir neden yok. Üstelik bu tarz toplantılardan alacağınız verim de bir o kadar iyi olacaktır. Toplantıların şirket dışında olması topuklularınızı loafer ya da babetlerle değiştirmek için de güzel bir sebep olabilir.

İş Çıkışı Sahilde Yürüyüş
Şehrin boşaldığını en iyi gösteren yerlerden biri hiç şüphesiz sahiller… Güzel havalarda spor salonlarına kapanıp kalmak yerine sahilde rahat rahat yürümeye ne dersiniz?  Arabalar yok, kalabalık yok, sadece deniz, temiz hava, kulaklığınızda çalan müzik ve siz… Bu güzel yürüyüşü bir adım ileri taşımak için spor kıyafetlerinizi ve yürüyüş ayakkabılarınızı giyerek tempoyu biraz arttırın.

Açık Havada Sinema Keyfi
Hava bu kadar güzelken avmlerdeki sinemalara gitmek istememeniz, sinema keyfinize ara vermenizi gerektirmez çünkü yazlık sinemalar programlarına çoktan başladı bile. Vizyondayken yakalayamadığınız Oscar’lı filmlerden sanat filmlerine kadar her zevke uygun filmler açık hava sinemalarında sizi bekliyor. Boğaziçi Üniversitesi Sinema Kulübü ve İstanbul Modern gibi birçok farklı yerde, farklı organizasyonlar tarafından düzenlenen bu filmlere giderken minderlerde oturma ihtimalini de düşünerek en rahat jean pantolonunuzu giymeyi unutmayın. Tabii şehrin akşam serinliğini de düşünerek üzerinize uzun kollu bir şeyler almanızda da fayda var.

Şehrin İçinde Doğaya Kaçış
Güneşli havalar birçoğumuz için parklarda çimlere uzanmak demek. İşte yazın şehirde yapılabilecek bir başka aktivite; kitabınızı, şapkanızı, gözlüğünüzü ve birkaç yakın dostunuzu alarak parklardaki ağaçların gövdesinde çizmelere uzanmak. Basic tişörtünüz ve jean şortunuzla rahatça çimlere yayılabileceğiniz parklarda en önemli kural yalın ayak çimlere basarak üzerinizdeki enerjiyi toprağa vermek. Bütün günün stresini atmak parklarda bu kadar kolay.

Şehrin Müziği
Bahar aylarında festivallerle başlayan müzik sezonu yazın gelişiyle yerini açık hava konserlerine bırakıyor. Özellikle İstanbul’da kalanların biletlerini aylar öncesinden aldığı konserler yaz akşamlarına farklılık katıyor. Dans etmek ve şarkı söylemek için yazlık yerlere gitmenin şart olmadığını gösteren bu konserler yaz eğlencesini şehre getiriyor. Uzun ya da kısa uçuş uçuş elbiseler yaz konserlerinde dans etmeye hazırlar, peki ya siz?

 1. Ofis Dışı Toplantıları Ofis Dışı Toplantıları
 2. FURLA FURLA
 3. IPEKYOL IPEKYOL
 4. KOTON KOTON
 5. İş Çıkışı Sahilde Yürüyüş İş Çıkışı Sahilde Yürüyüş
 6. RAY-BAN RAY-BAN
 7. HUMMEL HUMMEL
 8. SKECHERS SKECHERS
 9. Açık Havada Sinema Keyfi Açık Havada Sinema Keyfi
 10. TWIST TWIST
 11. TWIST TWIST
 12. ELLE ELLE
 13. Şehrin İçinde Doğaya Kaçış Şehrin İçinde Doğaya Kaçış
 14. KOTON KOTON
 15. PARKBRAVO PARKBRAVO
 16. RAY-BAN RAY-BAN
 17. Şehrin Müziği Şehrin Müziği
 18. TWIST TWIST
 19. ELLE ELLE
 20. IPEKYOL IPEKYOL
Hazırlayan: Zeynep İlkay

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

 1. NINE WEST NINE WEST
 2. KOTON KOTON
 3. ISSEY MIYAKE ISSEY MIYAKE
 4. LACOSTE LACOSTE
 5. IPEKYOL IPEKYOL
 6. BIRKENSTOCK BIRKENSTOCK
 7. IPEKYOL IPEKYOL
önceki20 / 21
başa dön