Ağustos Sayıları

Trend rehberlerinin sayfa sayfa yazıldığı, Eylül’ün habercisi Ağustos sayılarına bir göz attık

En Sezon Kapak: L’offıcıel

L’Officiel’in dünyaca ünlü model Frida Gustavsson’a yer verdiği kapak Prada podyumundan fırlamış gibi. Pastel renklerdeki kapağı çok sevdik. İç sayfalarda da kıyafet seçimleri ve Frida’nın uyumu şahane. Röportajı da mutlaka okuyun çünkü Frida verdiği cevaplarla modellerin biraz hoppa olduğuyla ilgili genel algınızı kıracak. Fotoğraf: Emre Güven Styling: Ayça Elkap.

16

Burçin Terzioğlu’nun Ağzına Ne Olmuş? Instyle

Instyle’ın içine baktık, baktık. Bütün konuları enine boyuna inceledik. Bahsedecek hiçbir şey bulamadık. Yalnız aklımıza bir soru takıldı. Kapak güzeli Burçin Terzioğlu fazla gülmemiş mi? Fotoğrafların Serhat Hayri’ye, Styling’in Nazlı Kayran’a ait olduğu ‘Mükemmel Bir Gün’ çekimini biz çok da mükemmel bulmadık. Ne olduğunu tam olarak çözemesek de iç karelerde de bir olmamışlık var gibi.

8

Kime Kırmızı Çok Yakışıyor? Vogue vs. Elle

Vogue ve Elle kapaklarını bu sayı kırmızıya boyamış. Johhny Depp’in eşi Amber Heard’ün mayolu seksi pozu her koşulda dikkatleri çekerdi zaten bu kadar kırmızıya boğmak çok mu gerekliydi Sevgili Elle? Vogue Ağustos ayında Türk modacılara yer verme geleneğini sürdürüyor. Kırmızılar içinde bir Lindsey Wixson görüyoruz bu kez. Seveni mutlaka vardır ama biz bu kızdan biraz sıkıldık. Podyumlara taze kanlar gerek diye düşünüyoruz. Elle kapağı yabancı prodüksiyon da olsa Vogue yerli malı. Fotoğraf: Richard Burbridge Styling: Konca Aykan.  Vogue’un çabalarını takdir ediyoruz ama keşke kapak konusunda artık bir kimlik sahibi olsalar.

18

Milliyetçi Vogue

Ağustos sayılarında yeni sezonlarla ilgili pek çok konu yer alıyor. Vogue’un bu konuda diğerlerinden sıyrılıp konularında ve çekimlerinde genelde Tük modacıları kullanıyor. Bu yüzden Prada’lar, Yves Saint Laurent’lerin arasından sıyrılan Türk modacıların tasarımlarını görmek bizi ferahlatıyor.

14

 Çalışmak mı Tembellik mi? Vogue vs. Elle

Vogue bu sayıda çalışırken tatil yapmak üzerine ‘Worcation’ isimli bir yazı yayınlamış. Worcation, ‘iş ve tatili kombine etmenin mükemmel yolu’ olarak tanımlanmış. Yani tatildeyken hem sosyal etkinliklere ve ailenize zaman ayırıyorsunuz hem de gerektiğinde odanıza kapanıp işlerinizi hallediyorsunuz. Meraklısı okusun bize biraz ütopik bir fikir gibi geldi. Keşke uygulayabilsek. Elle ise konuyu bambaşka bir taraftan ele alıyor ve biraz tembelliğin kimseyi öldürmeyeceği öğüdünü veriyor. Yoğun tempolarda, süreklilik içerisinde çalışmak zorunda olan insanlar bir yerden sonra tatil organizasyonlarını bile bir işe çeviriyorlar. Elle burada araya girmiş ve bir es vermemizi öğütlemiş. Ne dersiniz? Koşturma içinde bir nefeslik tembellik hepimize iyi gelmez miydi?

19

 Nedir Bu Kadınların Çektiği? Elle

Elle her sayısında mutlaka biz kadınların toplumda ya da kendi içlerinde yaşadıkları sorunlar üzerine çok güzel konular yayınlıyor. Bunun için onları bir kez daha alkışlıyoruz. Bu sayının başlıkları ise kendisi olmaktan çıkan, kendini bedeniyle tanımlayan kadınları ele alan ‘Kadın Bedeninden Manzaralar’ konusu. Kim Kardashian’ın başlattığı devasa popo modası tüm hızıyla yayılırken kadınlar da kusurlu bedenleriyle barışmak istemiyorlar. Burada tek suçlu kadınlar değil elbette. Sürekli kadın vücudunu metalaştıran reklam sektörü ve toplum, asıl suçlanması gereken taraflar. Bedenini kusurlu bulan her kadının bu yazıya göz atması gerekiyor diye düşünüyoruz.

13

Elle’deki bir diğer ciddi konu ise ‘Anoreksik Anneler’. Medyada gördükleri 34 beden hamile kadınlara özenip hamileyken diyet yapan anne adaylarına Elle bunun ne kadar tehlikeli olduğunu anlatıyor. Anne adayı olsun olmasın her kadının okuması gereken yararlı bir konu.

7

Vallahi Gına Geldi Marıe Claıre!

Her ne kadar advertorial koksa da biz Cara Kate ikilisinden çok sı-kıl-dık. Söyleşi yapacak insan mı kalmadı demekten kendimizi alamıyoruz gerçekten.

12

Gözlerimizi Alamadık: All

Ne zamandır ortalarda görünmeyen Güzide Duran bir döndü pir döndü. Koray Parlak’ın fotoğrafladığı, moda editörlüğünü Nazlı Alaca’nın yaptığı çekimde sportif parçalar içinde Güzide Duran harika görünüyor. All’un sportif sayısındaki abartıdan uzak, giyilebilir diğer moda çekimleri de hoşumuza gitti.

9

Burcu Esmersoy 101: Marıe Claıre

Burcu Esmersoy’u sanırız bütün moda dergileri çok seviyor. Her ay mutlaka bikinili, mayolu bir kapakla bizi karşılıyor kendisi. Ama artık hakkında çok fazla şey biliyoruz hatta tekrara girmeye başladı. Ya kendisine yöneltilen sorular biraz değişsin ya da Esmersoy artık röportaj yapmasın. Ayrıca kapak pozuna da inanamadık. Burcu Esmersoy güleç yüzlü, pozitif bir kadınken Deniz Akkayavari pozlar ona hiç yakışmıyor belirtelim.

11

 

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

  1. L’OFFICIEL

  2. INSTYLE

  3. MARIE CLAIRE

  4. ALL

  5. ELLE

  6. VOGUE

önceki16 / 22
sonraki18 / 22