Sahil Çantasının Vazgeçilmezleri

hazır

Çantanda Ne Var?

Sahil çantası hazırlamak bavul hazırlamak kadar zorlayıcı olmasa da onun da bir takım kuralları var. Gideceğiniz sahil size uzak mı? Yürüyeceğiniz mesafe fazla mı? Bu gibi durumlarda çantanızın mümkün olduğu kadar hafif olmasında fayda var. Gelin sahile hazırlıkları birlikte yapalım.

1- Sahil çantası satın alın.

Evdeki herhangi bir çanta her zaman iş görmeyebilir. Neden mi? Bu güneşte deri bir çantayla gezdiğinizi hayal etsenize. Sahil çantanız mutlaka hafif bir materyalden olmalı. Keten ya da plastik çantalar bunun için ideal. Fazla küçük bir çanta almak çok mantıklı değil. Küçük bir çanta almanız durumunda plaj havlusu gibi hacimli şeyler bütün çantanızı işgal edebilir.

2- Doğru havluyu seçin.

Sahile giderken götüreceğiniz havlunun banyo havlusu olmamasına dikkat edin. Havlunuzu hem yere serip oturmaya hem de kurulanmaya kullanacağınızı unutmayın. Bu yüzden daha koyu renkte seçimler yapmakta fayda var.

3- Atıştırmalık şeyler alın.

Eğer sahilde uzun süre kalacaksanız mutlaka acıkacaksınız. Gittiğiniz plajda yiyecek içecek satışı olsa bile büyük ihtimalle pahalı olacaktır. Evden sandviçinizi hazırlamak hem bütçenizi yormaz hem de nasıl hazırlandığı belli olmayan yiyeceklerden kurtulmuş olursunuz. Yanınıza mutlaka bir suluk almayı da ihmal etmeyin.

4- Güneşten korunacağınız eşyaları unutmayın.

Güneş kremi, güneş gözlüğü, şapka, şal… Bunlar çantanızın vazgeçilmezi olması gereken parçalar. Şemsiyeszi bir plajda güneşlenmeyi ve eğlenmeyi düşünüyorsanız şapka ya da şal mutlaka gerekli. Gözlük ve güneş kremini almadığnızı düşünemiyoruz bile.

5- Havlu kitap gibi büyük şeyleri çantanızın dibine yerleştirin.

Böylece geri kalan ufak tefek şeylere daha fazla yer açılacaktır. Kart oyunu, frizbi gibi eşyaları da yanınıza alabilirsiniz. Ben eğlence değil sakinlik peşindeyim diyenler de kitap ve dergilerini mutlaka hazırlasınlar.

6- Gereksiz kıyafetler alıp kendinize işkence etmeyin.

Mümkünse tek parça bir elbise ya da tunik sahile giderken size yetecektir. Ekstra kıyafet almanıza gerek yok. Rahat edemem derseniz tek parça ve ince yapılı bir elbiseyi tercih edin.


Güneş Kremi,
 SHISEIDO. Dudak Balmı, MICHAEL KORS. Plaj Havlusu, SAREV. Matara, HEREVİN. Gözlük, RAY-BAN. Bikini, KOTON. Ayakkabı, COMFORTFUSSE. Rimel, ESTEE LAUDER. Çanta, TWIST.

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

önceki22 / 22
başa dön