Nedir Bu Strobing?

Günlerce vlogger’ların videolarını izlediniz, bir sürü makyaj önerisi okudunuz. Fırçalarınızı aldınız, bronzerlar, allıklar gerekli bütün malzemeler tamam. artık siz de profesyoneller gibi yüzünüzü belirginleştirecek çizgiler çekmeye (yani kontür yapmaya) hazırsınız. Üzülerek bildiriyoruz ki artık kontürün modası geçti. Bronzer’ınızı, koyu renk allıklarınızı çekmeceye kaldırın. Tekrar alışveriş zamanı. Çünkü şimdi moda kontür yerine yüzünün belli yerlerini aydınlatıp ıslak bir görünüm vermek (yani strobing)

Son zamanlarda moda ve güzellikle ilgili çoğu şeyi onlardan gördüğümüz gibi kontür modasını da strobing modasını da bu kadar popülerleştiren isimler Kardashian kardeşler. dünyaca ünlü vlogger’lar ve makyaj artistleri de bu konuyla ilgili videolar çekmeye başlayınca öğrenmek farz oldu. Kontürden farklı olarak strobing’de gölgelerde saklanmıyoruz yüzümüzü ışığa çeviriyoruz. Ten rengimizden bir ton açık ya da koyu ürünlerle yüzümüzü inceltmek yerine, doğal ışığın vurduğu yerleri aydınlatıcılarla belirginleştiriyoruz. Yaz için çok ideal bir trend, uygulaması da kontür kadar zor değil. Siz yine de dikkat edin. Parlamak isterken yağlı bir görünüm elde etmek gibi bir riski de var. Bundan kaçınmak için doğru ürünü, doğru bölgelere sürmek, cilt tonunuzu ve yapınızı iyi tanımanız gerek.

 

Nereye Uygulanmalı?

Aydınlatıcınızı elmacık kemiklerinize, kaş altınıza ve üstüne, dudak üstünüze, burnunuzun üstüne, çenenizin ucuna uygulayın. Yağlı bir cildiniz varsa daha da yağlı görünmemesi için alnınızın ortasına uygulamaktan kaçının.

 • Strobıng’in bütün olayı sağlıklı bir şekilde ışıldamak. Tabii her makyaj rutininde olduğu gibi strobing yapamdan önce yüzünüzü hazırlamanız şart. Temiz cildinizi mutlaka nemlendirin. Yağlı bir cilde sahipseniz ürününüzün yağsız olmasına dikkat edin.
 • Ten renginiz açıksa şampanya tonları, açıktan ortaya bir tonsa şampanya, açık pembe tonlar, daha koyu tenliyseniz altın tonlar ve çok esmerseniz de terakota tonları aydınlatıcı seçimlerinizde size yardımcı olacaktır.
 • Aydınlatıcınızı uyguladıktan sonra mutlaka bir fırça yardımıyla ya da parmaklarınızla yüzünüze yedirin. Özellikle likit aydınlatıcılar sürüp dağıtmadığınız takdirde yüzünüzde leke leke durabilir.
 • Disko topu gibi ışıl ışıl görünmek istemezsiniz. Bu yüzden yağlı bir cildiniz varsa yüzünüzde kullanacağınız diğer makyaj ürünlerinin (allık, bronzer, fondoten ve bb krem vs) mat olmasına dikkat edin.

 

 1. ESTEE LAUDER ESTEE LAUDER
 2. ESTEE LAUDER ESTEE LAUDER
 3. GUERLAIN GUERLAIN
 4. DIOR DIOR

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

 1. Makyaj artisti ANIA MILCZARCZYK strobing’i en iyi uygulayanlardan. Nerelere uygulamamız gerektiğiyle ilgili bir görsel de hazırlamış.

   

önceki8 / 21
sonraki10 / 21