Okula Dönüş! Dersimiz: Edebiyat

Ders: Edebiyat
Konu: Dönemler

Zil çaldı, şimdi okula dönüş zamanı… Ders programımızda ilk ders: Edebiyat, konumuz ise dönemler.

Okula dönerken en çok özlediğiniz şey kütüphanenin tozlu rafları arasında saatler geçirmekse ve en değerli aksesuarınız kitaplarınızsa edebiyat kulübüne hoş geldiniz. Bu kulüp bildiğiniz kulüplerden değil; Jane Austen gibi klasiklerin yeri ayrı olsa da biz burada moda ve stile dair konular paylaşıyoruz.

Moda fotoğrafçılarından ünlü tasarımcılara, stil ikonlarından yeni nesil “it girl”lere… Bu kişilerin hepsi okulda bizi bekliyor. Farklı moda dönemlerine değineceğimiz bu derste stilimiz de bu retro havanın etkisine kapılıyor.

Sandıktan çıkan bordo, kiremit ve kahverengi tonları rose gold’un romantikliğiyle zamanda yolculuğa çıkarken kırmızının enerjisi bizi günümüze geri getiriyor. Renklerin yanı sıra desen konusunda da çiçek ve ekose gibi klasiklerle eski dönemlerin moda kurallarına selam gönderiyoruz.

Eski moda dönemlerini mercek altına yatırdığımız bu derste yanımıza almamız gereken parçalar; pileli etekler, yakası fiyonkla bağlanan gömlekler ve ince kayışlı zarif saatler… Ayrıca bebe yaka gömlek ve  mini elbiseler de okulun ilk günü giyilebilecek zamansız parçalardan…

 1. KOTON KOTON
 2. IPEKYOL IPEKYOL
 3. ONLY ONLY
 4. MECREA MECREA
 5. THE LITTLE MAGPIE THE LITTLE MAGPIE
 6. TWIST TWIST
 7. KOTON KOTON
 8. MARC BY MARC JACOBS MARC BY MARC JACOBS
 9. HOTİÇ HOTİÇ
 10. TWIST TWIST
 11. NG STYLE NG STYLE
Hazırlayan: Zeynep İlkay

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

 1. Birkaç retro stil önerisi için ilham kaynağımız: The Little Magpie blogunun sahibi Amy Spencer Birkaç retro stil önerisi için ilham kaynağımız: The Little Magpie blogunun sahibi Amy Spencer
 2. FOSSIL FOSSIL
 3. ELLE ELLE
 4. PRADA PRADA
 5. IPEKYOL IPEKYOL
 6. RAY BAN RAY BAN
önceki17 / 21
sonraki19 / 21