AKSESUARLARLA DANS!

İyi kullanılan bir aksesuar sizi nasıl bir anda stil sahibi yapıyorsa, gereksiz kullanılan aksesuarlar da bir anda rüküş yapabiliyor. Hangi aksesuarların bir arada kullanılabileceğini bilmek kadar, aksesuarları nerede kullandığınız da ne yazık ki çok önemli. Sanırım bunların içinde en yanlış kullanılanı şapka. Hala nasıl ve nerede kullanacağımızı bilmiyoruz ama yine de illa ki kullanmak istiyoruz. Neredeyse her dizide yine Gossip Girl’ün Blair’i olmak isteyen sevgili oyuncularımız, bu dizinin neredeyse on yıl önce yayına girdiğini unutuyorlar. Yani kısaca Blair olmak için biraz geç kaldık.

Editör: Yasemin Eke

  1. Burcu Biricik: Burcu Biricik’in bu havada hala o taşlı, sivri burunlu stilettolarla gezebiliyor olması takdire değer. Evet, skinny jeanler de kendisine çok yakışıyor. Dizideki üçüncü çocuğuna hamile olan karakterin yaşına yaklaşabilmesi için bu koca gri kabanın önünü açarak ve atkılarla kullanıyor sanırım. Aslında saç modeli zaten yeterince yaşını büyütüyor. Bu kombinde, renkler modeller her şey uyumluyken beni rahatsız eden Burcu Biricik’in bu havada gördüğüm çıplak ayakları ve taşlı ayakkabıları oldu.

  2.  

    Eda Ece: Yine bir gala ve yine gözlerimizin payetler ve dantellerden kamaştığı bir gece. Eda Ece’nin seçtiği bu elbisenin ne yazık ki en başta rengi kendisine hiç uygun değil. Üstelik hem tek omuz, hem bel dekoltesi, hem de eteğin kesimi ve elbisenin payetli kumaşı birleşince bu elbiseyi Eda Ece’nin önüne kimin getirdiğini düşünmeden edemiyorum. Fazla uyumlu ayakkabıları ise yanlış seçim olmuş.

  3. Zeynep Çamcı: Yaşa uygun giyinmek, moda trendleri bu kadar hızlı değişirken, oldukça zor olabiliyor. Bu kadar çok değişkene aynı anda ayak uydurmak, kendinize yakıştırmak, geçek bir çaba ve zaman istiyor. Bazen de trendleri bir yana bırakıp sadece kendinize en uygun parçayı seçme yoluna da gidebilirsiniz. Ama şimdi bir yana bırakın derken o kadar da uzağa bırakmayın ki kendinize yakışanı seçerken biraz da olsa ışığınız olsun. Seviyor Sevmiyor’daki Deniz karakterini köşemize taşıyan ancak altmış beş yaşını doldurmuş olan bir annenin oğlunun düğününe tercih edeceği bir elbise. Zaten koyu tenli ve koyu saçlı olan Zeynep Çamcı’ya ne elbisenin rengi, ne de omzun modeli yakışmış.

  4. Burçin Terzioğlu: Burçin Terzioğlu’nu sevmeyen var mı? Minyon yapısıyla giydiği çoğu şeyi harika taşıyor. Aslında tam bir Carrie Bradshaw olabilecekken ne var ki senaryo buna müsaade etmiyor. Kırmızı paltosu yine ekran için çok çekici ama şapkasını, nereden baksam olduramıyorum. Belki biraz daha ufak bir şey olsaymış, mafya babasının kızı, sivil polis sevgilili doktor Ayşegül’ün şapka takmasını sevebilirdik.

  5. Joan Smalls: Turuncu için söylediklerimizi hatırlayan var mı? Giymeyenler kenara çekildiyse bu sezonun en iyi turuncu elbisesiyle Joan Smalls karşımızda. Yakasındaki fermuar, belindeki kemer ile çok akıllıca sporlaşan bu mini elbiseyi tabii ki bu kadar iyi taşıyabiliyor olmak da herkese kısmet olmuyor. Küpesi, çantası ve ayakkabılarıyla da adeta doğru aksesuar kullanımı dersi vermiş. Her kısa elbisenin altına bot giyenlere duyurulur.

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

önceki63 / 215
sonraki65 / 215