CİLT BAKIMINDA YAPILAN 7 YANLIŞ

Sizi daha yaşlı gösterecek cilt bakımı yanlışlarını hep beraber keşfedelim.

Cildimizin güzel gözükmesi için yapmayacağımız şey yok. Özellikle makyajın hayatımızdaki yeriyle birlikte her an her yerde mükemmel bir yüze sahip olmak mümkün görünüyor. Ancak gözardı ettiğimiz, ya da bilmeden yaptığımız yanlışlar, çok değer verdiğimiz cildimizi olduğundan daha yaşlı görünmesine neden oluyor. Bu hatalar neymiş hep beraber inceleyelim;

  1. Makyajla uyumak 

Eve geç gittiğimiz veya yorgun olduğumuz günlerde makyajımızı temizlemek büyük bir yük haline gelse de atlanmaması gereken en büyük adımlardan biri. Makyajınız olmasa bile günde 2 defa yüzünüzü temizlemeniz sağlıklı bir cildin anahtarı.

  1. Nemlendirici sürmemek

Özellikle yağlı ciltlerin sürmekten kaçındığı nemlendiriciler, cildimizin genç ve sağlıklı görünmesi için bize yardımcı olan dostlarımız. Önemli olan cilt tipinize uygun doğru nemlendiriciyi seçmek.  Gündüz güneş koruyucu faktörlü, gece ise daha ağır ve besleyici yapıda olanları kullanabilirsiniz.

  1. Güneş kremlerini sadece yazın kullanmak

Yazın makyaj masamızda ya da plajda yanımızdan eksik etmediğimiz güneş koruyucalar sadece yaz aylarında görev görmüyor. Güneş ışınlarına her daim maruz kaldığımız düşünülürse cildinizi korumazsanız zamanla güneş lekelerine ve kırışıklıklara zemin hazırlayabilirsiniz. O yüzden her daim yüzünüze bir miktar güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmeyin.

  1. Su içmemek

Artık neredeyse herkes, suyun vücudumuz için ne kadar önemli olduğunun farkında. Dışarıdan sürdüğünüz nemlendiricilerin sadece bir yere kadar faydalı olduğunu, içtiğimiz suyun cildimizi içerden nemlendirdiğini unutmamak gerek.

  1. Peeling kullanmamak

Sağlıklı bir cilt için atlanmaması gerek bir diğer adım peeling. Hassas ciltler her ne kadar bu işlemden çekinseler de haftada bir uygun ürünlerle bu işlemi yapmak yüzdeki ölü derileri uzaklaştırırken yüzünüzü daha aydınlık yapmaya da yardımcı olacak.

  1. Her ürünün, her cilt tipi için uygun olduğunu düşünmek

Son dönemde sosyal medyanın gücüyle birlikte önerilen her ürünü koşarak satın alıyor, kendi cildimizde de aynı etkiyi yaratmasını bekliyoruz. Maalesef yapılan en büyük hatalardan biri de bu. Kendi cilt tipinize uymayan ürünler kullandığınız taktirde, cildinizin dengesiyle oynayabilir böylece yaşlanma etkilerine davetiye çıkarabilirsiniz.

  1. Sağlıklı beslenmemek 

Yaşam tarzının ve doğru beslenme yaşlanmanın en büyük düşmanlarından. Eğer doğru beslenip cildinizi içerden beslerseniz, sağlıklı bir ciltle beraber makyajınıza güzel bir tuval hazırlamış olursunuz. Unutmayın ki önemli olan makyajla birlikte güzelliğinizi ortaya çıkartmak.

YAZI DİLRUBA KARAKÖSE

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

önceki185 / 215
sonraki187 / 215