DOĞRU MAKYAJ NASIL YAPILIR?

Kışın gelmesiyle bordo ve kırmızı dudaklar ön plana çıkarken makyajın yokmuş gibi hafif tutmakta çok önemli. Cildi makyaja nasıl hazırlamalıyız Gamze Tekin’e sorduk. Detayları merak ediyorsanız haberimizin devamında.

Editör: Gülçin Köroğlu

 1. Sonbahar/Kış 2017 makyaj trendleri nelerdir?

  Bordo ve kırmızı dudaklar sonbaharda sıkça göreceğimiz renkler. Bunun yanında koyu göz ve nude dudakları da çok görüyor olacağız. Bu sezon ten makyajını yokmuş gibi olabildiğince hafif tutmak çok önemli. Dudakta kırmızı ya da bordo, gözdeyse sadece
  maskara ile sezonun trend görünümünü kazanabilirsiniz.

 2. Göz altı kapatıcısı nasıl uygulanır?

  Göz altı kapatıcısı göz çevresinde aydınlık bir görünüm elde etmek için kullanılır. Kapatıcı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta renktir. Eğer cilt tonundan farklı bir tonda kapatıcı alırsanız, kapatmayı istediğiniz koyu olan bölgeyi daha fazla vurgulamış olacaksınız. Bu nedenle alacağınız kapatıcıyı gün ışığında denemenizi tavsiye ederim. Kapatıcıyı sürerken fırça kullanmanız yüzünüze daha doğal bir görünüm kazandıracaktır.

   

  Kontür uygulamanın püf noktaları nelerdir?

  Kontür yaparak elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarabilir; yüzünüzü üçken, alnınızı dar gösterebilirsiniz. Önemli olan nereye gölge nereye aydınlık vereceğinizdir. Kontürde temel kural: koyu renk saklamak istediğiniz yerleri gizler, açık renk öne çıkarmak istediğiniz yerleri vurgular.

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

 1. Makyajda en önemli kural nedir?

  Makyajda en önemli kural cilt tipinize ve renginize uygun ürünleri, doğru teknikle uygulamaktır.

   

  Cildi makyaja nasıl hazırlamalıyız?

  Makyaja başlamadan önce mutlaka yüzünüzü cilt tipinize uygun bir temizleyici ile temizleyip nemlendirin. Temizleyici olarak köpük ya da jel kullanmanızı tavsiye ederim. Cildiniz yağlı ise jel kuruysa köpük kullanabilirsiniz. Nemlendiriciyi sürdükten sonra cildinizin emmesi için, fondöten sürmeden önce en az 15 dakika beklemeniz lazım.

   

  Kapatıcı nasıl seçilir nasıl uygulanır?

  Fondöten ve kapatıcının tenle ilgili uyumu çok önemlidir. Ürününüzü alırken gün ışığında test etmenizde fayda var çünkü cilt ürünleriniz mutlaka ten renginizle birebir aynı renk olmalıdır. Bunun dışında kullanacağınız fondöten veya kapatıcının cilt tipine göre ince veya kalın yapıda olması da önemlidir. Kapatıcınızı fırçayla sürmenizde fayda var. Ten makyajınızım kaliteli görünmesi için önemli bir detaydır.

önceki31 / 215
sonraki33 / 215