HEP SONRADAN AKLIM BAŞIMA GELİR!

İş, ev, aile, özel hayat, arkadaşlar girdabında akıllı telefonumuz da bizi sürekli uyaranlara maruz bırakıyor. Bunu ellerimiz kelepçeli mi yapıyoruz? Hayır tabii ki. İçinde bulunduğumuz dönemde nefes almak gibi bir şey dünyadan haber almak. Peki fiziksel koşuşturmacaların tüm gün telefon dokunmatiğiyle anında bilgiye ulaşmaya engel olduğunun farkında mısınız? Özellikle ben tam işimin ortasında sosyal medyada ilgimi çeken bir şey görürüm ve onu ya kendime mail atarım ya da Whatsapp’ıma linkini kopyalarım. Evet, sırf bunun için kendi numaramı kaydettim. Bu durum eminim hepimizin başına geliyor. Ancak artık aşağıda yazacağım uygulamalar sayesinde işiniz daha kolay. Aklınız sonradan başınıza geldiğinde, geri dönüp okumanız için.

Editör: Bağlan Keskin

unnamed-1Pocket

Eğer tarayıcınızda bir şey yakaladıysanız ve vaktiniz yoksa Pocket’a linki kopyaladığınızda her şey daha kolay oluyor. Üstelik oraya depoladığınız haberlerin referansıyla ilginizi çekebilecek başka şeyleri de topluyor.

unnamed

Speaky

Podcast dinleme furyasını yapamayanlardanım. Radyo da dinleyemezdim zaten. Ama bu ses kayıtlarının deli bağımlıları var. Speaky de bütün o sesleri depolayabilirsiniz. Üstelik istediğiniz zaman bitirme seçeneğiniz de var.

feedly-512-300x300

Feedly

İnternette sevdiğiniz yazıları okurken Feedly sayesinde bulunduğunuz site içinde neleri okuyup okumadığınızı görebiliyorsunuz. Okumadıklarınızı ön plana çıkardığı için de ona çiçeklerle teşekkür edebilirsiniz.

applogosmallround-300x300

Longform

Twitter üzerinden ilgi alanınızdaki profilleri ve yazıları okumanız için. Eğer istediklerinizi işaretlerseniz sonradan okuyabilirsiniz. Ayrıca kelime aratabilir, popüler başlıkları karıştırabilirsiniz.

insta_logo_large-300x300

Instapaper

Okumak istediğiniz yazıları depolamanın yanında onlar üzerinde düzenleme yapmanızı da sağlayan Instapaper, Twitter ve Facebook aktiviteleriniz üzerinden sizi yeni adreslere de götürüyor.

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

önceki59 / 215
sonraki61 / 215