VİZELERİ KALDIRIYORUZ!

Editör: Huriye Büber

 1. Belgrad

  Sava ve Tuna nehirlerinin eşsiz manzarasında göz alabildiğine yeşil doğası, lezzetli Balkan mutfağı ve gece hayatıyla ünlü Belgrad’ı keşfetmeye ne dersiniz? Tarihi eserleri ve doğal parklarının yanı sıra gece hayatıyla da ilgi odağımız olan şehirin sosyalist Yugoslavya mirası yapıları da bir o kadar dikkat çekici. Ayrıca tarih boyu savaşlara, işgallere tanıklık eden Belgrad Kalesi de nehir manzaraları ve Osmanlı’dan kalan izleriyle görülmeye değer.

 2. Binbir Gece Masalı: Fas

  Marakeş’in mistik taş binaları, Humphrey Bogart ve Ingrid Bergman’ın unutulmaz aşkıyla ünlenen Kazablanka sokakları, Fas’ın tüm gizemi ve bilinmeyenleri vize engeli olmadan size bekliyor. Geleneksel ve modern izlerin bir arada olduğu, Fas ve Fransız mimarisinin muhteşem ahengine şahit olacağınız Kazablanka, düzenli sokakları, yol kenarındaki tezgahları ve birbirinden güzel evleri ile gezi için güzel bir başlangıç sunacak. Kulağa oldukça çekici gelmiyor mu?

 3. Budva

  Karadağ’ın Miami’si, güneş, deniz ve eğlencenin kalbi Budva, Adriyatik’in eşsiz güzellikteki kıyıları ve Ortaçağdan kalma yapıları ile en eski yerleşim yerlerinden biri olan Budva Karadağ’ın en popüler sahil kenti. Klasik tatil anlayışının aksine çiçeklerle süslü caddelerde keyifli yürüyüşler yapmak, maviye bakan restoranlarda Balkan mutfağına ait lezzetleri tatmak, limon kokan sahilinde manzaranın tadını çıkarmak size de cazip geliyorsa valizinizi toplamaya başlayın!

 4. Biraz daha uzaklaşalım: Uzakdoğu!

  Malezya’dan, Sinagapur’a, Hong Kong’dan, Bangkok’a zengin kültürü ve huzurlu doğası ile Uzakdoğu’yu keşfetmeye ne dersiniz? Modern Uzakdoğu yaşamının yanı sıra Budizm’in mistik sırlarını keşfetmek, taze deniz mahsulleri ve egzotik meyveleri ile ünlü yerel lezzetleri denemek ve birbirinden farklı kültürlerle karşılaşmak bu rotada işten bile değil.

 5. Biri safari mi dedi?

  Macera dolu doğal hayatı, tropikal iklimi ve yerel kültürü ile Afrika kıtasının gözbebeği Güney Afrika’da heyecan dolu bir tatil için şüphesiz en doğru tercih olacaktır. Cape Town, Ümit Burnu, dünyanın ikinci Las Vegas’ı olarak bilinen Sun City ve tabii ki National Park’ta safari. Herkesin hayatında bir kere de olsa bu deneyimi yaşaması gerekir diyenlere biz de katılıyoruz ve hatta artırıyoruz. Biletlere erkenden bakıp tatilinizi planlamak için neyi bekliyorsunuz?

 6. Arjantin’de tango, Brezilya’da samba!

  Güney Amerika dansa ve müziğe doyacağınız, birbirinden güzel yemekleri keşfedebileceğiniz ve muhteşem manzaralara karşı saatlerce oturabileceğiniz mükemmel bir yer. Buenos Aires’i ve Paris’i andıran mimarisiyle La Recoleta bizce görülmeye değer. Cennetin yeryüzündeki yansıması kabul edilen ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan İguazu Şelaleleri Macaco safarisi de heyecan dolu bir tatil için mükemmel bir seçenek olur. Vizesi de olmayan bu benzersiz kültüre bir geziyi mutlaka düşünün deriz!

Yorum yok

No comments yet. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

önceki58 / 215
sonraki60 / 215